Kasutajainfo

Aleksandr Gromov

17.08.1959-

Teosed

· Aleksandr Gromov ·

Pervõi iz mogikan

(romaan aastast 2004)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Järg Gromovi kolme aasta tagusele romaanile “Tõsjatsa i odin den”.

Sündmustik algab sealt kus eelmine osa lõppes: Tim istub tulnukate laevas ja mängib sealse “kahe skeletilisega” noaloopimist, samal ajal toimub maal paaniline ettevalmistus “viimsepäeva” saabumiseks. Ühel hetkel õnnestub Timil tulnukale selgeks teha, et inimkond väärib võimalust oma tulevikku ise otsustada ning tulnukas otsustab ta koju saata... Sealt hakkavad arenema põhilised sündmused.

Väga hea järg, väga heale teosele. Selles teoses kirjutab Gromov natuke lahti eelmise teose tagamaid ja seletab antud maailma toimimist. Kui vahepeal hakkas mulle tunduma, et romaan jõuab rahulikult õnneliku lõpuni, siis tegemist ei oleks Gromoviga, kui tal lõpuks midagi tõeliselt löövat varuks ei oleks.

Teksti loeti vene keeles

Minujaoks ausaltöelda paras pettumus. Kõigest sellest mida Gromov oskab on selles romaanis esindatud ainult iseloomulikult synkmorn taust. See eraldi võetuna ei ole ilmtingimata voorus. Eelmise osa lõpust joonelt edasi minev lõputu hädaorg. Midagi uut sisuliselt ei olnud.
Teksti loeti vene keeles

Kui see on järg, siis on arusaadav, miks jutt hakkas pihta nagu poolelt sõnalt. Üsna trööstitu maailma ja veel trööstitum lõpp. Mis tõestab veel korra, et ajupestud subjektiga rääkida ei ole mõtet, või kui siis ainult tummise malaka keeles. Ükskõik mida too subjekt ainuusub, et kas mehed ei ole inimesed või et jumal on Allah või et Krimm kuulub Venemaale.

Maailm on selline: pea 150 aastat valitseb ühiskonnakord, mille kohaselt mehed ei ole inimesed. Ega ka mitte isad, selleks on seemendusrühm. Mehed on "eks-menid", mis on midagi orja ja pitekantroobi vahepealset. Kord püsib tõsiasjal, et naised valdavad teleportatsiooni, mehed aga mitte. Heakene küll, korraliku dressuuri korral suudab ka mees midagi kasulikku teha.

Aga on üks mees, kes suudab teleporteeruda. Ja kes pealegi päästis planeet Maa kurjade tulnukate käest. Ja ta avastab, et teleportatsioonivõime puudumine ei olegi teps mitte Y-geeni kahjulik kaasnäht, vaid lihtsalt naiste võimu nimel meeste elimineerimine. Mis muudab ta loomulikult rahvavaenlaseks number 1.

Lühidalt öeldes naised kogu aeg vassivad, mehed on tölplased ja täielik bardakk saab muutuda ainult veel üleüldisemaks.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: