Kasutajainfo

Aleksandr Gromov

17.08.1959-

Teosed

· Aleksandr Gromov ·

Ja, Kamen

(jutt aastast 2000)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (4)

Vedeleb teeserval suur kivilahmakas ja igavleb. Vana semu raisakull ei ole täna tema peale istuma lennanud, vaid tiirleb koos teiste endasugustega taamal paistvate linnatornide kohal. Kyllap on linnas jälle kismaks läinud..

Kivi, nagu arvatagi võib, ei ole mitte lihtsalt kivi vaid kiviks moondatud kangelane. Või siis kiviks moondatud kangelane kes enne seda oli kangelaseks moondatud kivi, kuidas kellelegi just rohkem meeldib. Kangelaseks tagasi tinistamiseks on vaja et keegi tolle kivi peal neitsi ära vägistaks. Kivi on kannatlik. Kivi ootab.

Tulevadki tolle linna poolt ilmatu galopiga grupp sõdalasi, siputav pamp yle sadula visatud. Pamp osutub kohalikuks printsessiks. Tyybid viskavad tydriku kivi peale ja asuvad asja kallalae.. kui äkki ilus looduslik diivan nende alt robaki ära kaob ja tekkinud inimkuhja alt ukerdab välja ihualasti ja eriti karmi väljanägemisega onu.

Selline lauslustakas zanriline paroodia. Gromovile omaselt viimasepeal andekas ja lõpupoole isegi pisut mõtlik. Pilatakse kõike, alates vene muinasjuttudest, lõpetades kuningas Arturi ja Tolkieniga. Tuldpurskavad draakonid saavad nohu kui neile kindlusemyyri pealt keeva vett kaela kallatakse (prr! liiga kylm) ja haldjate poolt alkoholismist terveks ravitud kuningas Biathlon harrastab nyyd tervislikke eluviise ja ei sõdi enam naabritega. Naabrid on hämmelduses ja sõdivad omavahel. Jne.

Teksti loeti vene keeles

Lõbus ja lustaks paroodia, musta värvi pole nagu ollagi. Kohati tundus nag veidi üle pingutatud olevat, kuid lõpp pani asja paika.
Teksti loeti vene keeles

Tagasihoidliku kivi mõtisklusena algav lugu pöörab ära pisarateni naljakaks kangelasjandiks! Mida kõike seal pole: võlurid, lohed, gnoomid, grafomaanist barbar, suurtest kividest punktiirjoonena laotud riigipiirid(nagu kaardil!) jne jne. Mis näiteks juhtub, kui ründavate vaenlaste pihta saata spell, mis vaenlase hulga üheteistkordselt vähendama peaks, aga hulk juhtumisi täpselt üheteistkümnega ei jagu? ;-)

Eraldi surmnaljakad on veel tegelaste ja kohtade nimed.. näiteks hiiglane Polgulömastaja ja suur jõgi nimega Meinstriim :)

Lõpp on ootamatu, aga hea. Lugeja jaoks hea.

Teksti loeti vene keeles

Lugesin mina seda lugu eelarvustajatest innustust saades ja alguses olin väga rahul, aeg-ajalt saab ikka hea lõuatäie naerda. Et tõesti vähe on asju, mille mõnitamine seekord vahele jäi... Lõpp aga keeras vähemasti minu jaoks vindi üle. Et võibolla on see lõpp sobilik, ent hea ei ole tema mitte. See on vist venelaste sügavam häda - kukkuda targutama ja tahta irrrmus sügavamõttelised välja näha seal, kus seda üldse mitte tarvis pole. Et kui karta janti ja siis jant ise ka veel jandiks pöörata, ei tule välja mitte superjant vaid... et kui keset piruetti üritada veel üht piruetti teha, siis nimetatakse tulemust komistamiseks... ehk matemaatiliselt väljendudes on plusside kuhja piirväärtus null. Aga lugeda kõlbas.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: