Kasutajainfo

Aleksandr Gromov

17.08.1959-

Teosed

· Aleksandr Gromov ·

God Lemminga: Sovremennaja utopija

(romaan aastast 1998)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
1
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

XXI sajandi keskpaik, Venemaa. Täpsemalt igati ontlik ja demokraatlik territoriaalne moodustis nimega Konföderatsioon. Selleks aga, et pööbli poolt võimule hääletatud demokraadid rumalusi korda ei saadaks, on elutähtsate eluvaldkondade haldamiseks moodustatud Teenistused.

Teenistusi on neli: Tehnoloogilise Järelvalve Teenistus, Avarii Ja Päästeteenistus, Rahvastiku Vaimse Tervise ja Sanitaarteenistus. Viimase ylesandeks on minimiseerida mööda ylerahvastatud planeeti levivate epideemiatega kaasnevad inimkaotused.

Iga Teenistuse eesotsas on Funktsionäär. Funktsionääriks ei saa igayks. Funktsionääre kasvatatakse Koolis. Isegi mitte niivõrd ei kasvatata kui valitakse. Tuhandetest sisseastujatest valdav enamik praagitakse välja. Ja seda igal õppeaastal. Lõputunnistuse saab igal aastal kätte vaid kymmekond. Kuid need on ka inimesed suure algustähega - tohutu töövõime, arenenud intellekti ja mõõtmatu kohusetundega. Syndinud Juhid.

Vaat siis, milline vahva yhiskond. Humanistlik-meritokraatlik versioon vana Orwelli Armastuse, Rahu ja nendest muudest ministeeriumitest. Ja kõik inimkonna õnne nimel! Kui mitte poleks juhtunud selline rumal lugu, et emakesel Loodusel on kontrollimatult sigivast ja sigatsevast inimkonnast vahepeal kõrini saanud.

Algab enesetappude epideemia.

Täiesti seletamatu - vabasurma lähevad kõik, sõltumata närvikava tugevusest, sotsiaalsest staatusest, religioonist, millest iganes. Prognoosid näitavad, et aasta-paari pärast on maakeral 12 miljardi asemel alles 4. Ajakirjandusse pole asi õnneks veel jõudnud. Teenistused otsivad paaniliselt lahendust..

Raamatu peategelaseks on Sanitaarteenistuse Funktsionäär M.N.Malahhov. Mees kellel lisaks kõigile eelloetletud Funktsionäärlikele omadustele on paranormaalne anne - teha õigeid valikuid. Temale usaldataksegi kohutava pandeemia saladuse lahendamine.

Teos mida on neetult raske kommenteerida, ilma et kellegil igat masti syzeeliste kukerpallide ette ytlemisega lugemismõnu ära ei rikuks.. Yldiselt, mahlakas keeles ja peaaegu et põnevusromaanina kirja pandud - algab raamat meeleoluka ostrosjuzetnõi vojevik stiilis lauskõmmutamisega mingis mahajäetud paneelmajas ;)

Teisest kyljest, kuri ja kyyniline tekst. Kes meist ei oleks mõelnud riigist, mida juhivad poliitikunärude asemel sydametunnistusega ja kompetentsed Inimesed.. Ei, soovitan - lugege, kaif!

Teksti loeti vene keeles

Põhjust romaani lugemiseks oli küllaga - nii Avo arvustus kui ka Gromovi varem loetud romaanid. Ja mul ei tulnud pettuda. Tõesti tasub lugeda. Ja ei ole mul ka vajadust pikka arvustust kirjutada. Lihtsam on Avo pikale ja põhjalikule arvustusele omaltpoolt kahe käega alla kirjutada, nõus iga sõnaga.
Teksti loeti vene keeles

Raamatu algus, ehk paari lehekülje jagu põgenemisstseeni mahajäetud paneelmajas, oli fantastiline. Aga sellise alguse peale hakkasin ootama hoopis teistsugust teost, kui romaan tegelikult oli. Mitte et see, mille Gromov kirjutanud on, halb oleks. Kaugel sellest, võimas, detailne ja mõtlema panev, nagu ta muudki teosed. Aga, ei olnud päris see, mida ma ootasin ja sellest tundest ei saanud ma kuni raamatu lõpuni lahti. Sellest tulenevalt ka hinne.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: