Kasutajainfo

Aleksandr Gromov

17.08.1959-

Teosed

· Aleksandr Gromov ·

Stšastlivaja zvezda Agafokla-mladševo

(jutt aastast 1998)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 1998; nr 1 [pealkirjaga «Stšastlivaja zvezda»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (4)

Ma pole juba aastaid sallinud midagi, mis on seotud antiigiga – mulle ajuti tundub, et antiik on kõigi nende lollpeade pelgupaik, kes tahavad end targemana näidata, kui nad tegelikult on... noh, need lõputud latinismid, jutud antiikmaailmast kui tsivilisatsiooni hällist jne. Ei ole ikka küll, et roiskuv pederastia paradiis on tsivilisatsiooni häll (roojane häll?), ei seisne mingite pervertide elu/olus miskit sügavamat mõtet – lihtsalt üks õgiv ja roiskuv protoplasma!

Aleksandr Gromovi jutt «Счастливая звезда Агафокла-младшего» on tase! Algab kohe normaalselt peale... pannakse aeg paika, et Claudiuse 12. valitsemisaasta jne. Endisel kaupmehel ja jutu nimitegelasel on kehvasti läinud ning temast on ori saanud... tegelikult on tal üsna vedanud ja ta on ori mingi patriitsi villas, kuid ta ise pole oma õnnest veel aru saanud. Patriitsi poolsõbra/poolkliendi anaalsed kalduvused pole orjale meeltmööda ning ta «sõidab perverdile lõuga»... loo «õnnelik» jätk on sattumine galeerile.

Imperaator Claudius on otsustanud helde žesti teha ning korraldab vanade galeeridega miskil järvel vaatemängulise merelahingu. Sõduriteks gladiaatorid, sõudjateks orjad... vaat sellisele galeerile siis loo nimitegelane satubki...

Misasi see pealkirjas mainitud õnnetäht on, see jääb nendele avastamiseks, kes seda juttu lugeda suvatsevad. Mina soovitan! Igatahes!!!

Esmatrükk ajakirjas «Jesli» kandis pealkirja «Счастливая звезда» ning omas ka kärpeid... näiteks puudus sealt kõik pederastiaga seonduv.

Jutt eeldab mõningast kursisolekut ajalooga... ei ole hullu, kui ei tea, aga lisakaifi annab elementaarne ajaloo tundmine küll. Ühte klassikalist nõukogude anekdooti, mis lõpeb sõnadega: «Hoia kaamelit!»... seda anekdooti tuleb kah teada!!! Omaette väärtus on see druiidist galeeriori, kes tulevikku teab.

Lõbus ja miskitpidi neetult hea lugu, mille lugemine eeldab mõningase koguse ajude olemasolu.

Teksti loeti vene keeles

Eelkõneldule kommentaariks, et need kes Jyrka sõnavõtust arvavamusele jäid nagu peaks selle jutu nautimiseks antiigiga seonduvat sydamest vihkama, ärge sattuge paanikasse. Lugu on tõsiselt muhe ja hea!
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: