Kasutajainfo

Aleksandr Gromov

17.08.1959-

Teosed

· Aleksandr Gromov ·

Narabotka na otkaz

(romaan aastast 1995)

ajakirjapublikatsioon: «Uralski sledopõt» 1994; nr 2 – nr 4
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.25
Arvustused (4)

Kusagil kosmose sügavustes asuv planeet Prokna on rikas maavarade poolest ja sinna on jõudnud inimeste ekspansiooni mitme laine esindajad. Tingimused planeedil on karmid (muuhulgas on atmosfääris parajal hulgal ammonjaaki, mistõttu inimesed peavad läbi tegema keerulise "naturalisatsiooni" protsessi). Ekspansiooni esimese laine esindajate järglased on metsistunud ja muutunud uueks liigiks, hilsemad saabujad on planeedi pinna ära jaganud erinavate riigikeste vahel, mis hädavaevu püsivad relvastatud neutraliteedi piirides.

Planeedil on ka rahvusvaheline bioloogiajaam, mis uurib metsikut selvat ning on avastanud sealt mingi ilmselt aruka rassi - (variadondid). Samas, et paermini ligi pääseda maakidele, kaevandab üks riikidest hiigeltunnelit läbi mäestiku, see tunnel hakkab aga ähvardama variadonte.

Romaanis on ka teine liin, mis teistkordsel lugemisel tundus tähtsamgi. Aeg-ajalt märgatakse erinevates piirkondades saladuslikke "musti laevu", mis tunduvad eiravat mõningaid füüsikaseadusi. Kõige järgi tundub, et inimesi jälgitakse, ja kes teab, võib olla ka sekkutakse nende ellu.

Sellistes tingimustes tegutsevadki romaani "Narabotka na otkaz" tegelased, keerukusi ning saladusi tuleb pidevalt juurde, lõpuni välja. Karm ja julm lugu, hindeks kindel viis.

Teksti loeti vene keeles

Gromovi vististi esimesena kirjutatud romaan? Sama aastanumbriga "Mjagkaja possadka" tundus igastahes mõnevõrra kypsem ja professionaalsem. Eeskätt syzee poolest, mida käesolevas teoses.. suurt nagu ei olegi.

Taust, yleyldine närune bardakk, kus kõik joovad, looderdavad, tõmbavad kohalikust seenest valmistatud narkotsi ninna ja vägistavad oma eeskujulikult disainitud rinnapartiidega blondiinseid bioroboteid, oli muidugi priima.

Ylejäänud seniloetud Gromovi romaanid on mulle siiski rohkem meeldinud. Yldarvestuses siiski tugev neli.

Teksti loeti vene keeles

Hästi kirjutatud asi, millel süzheega tõepoolest asi pisut nutune oli. Kusjuures see mulje pärast teist lugemist ei muutnud. Kuidas sa sellist raamatut hindad? Nõrk neli, ma arvan.
Teksti loeti vene keeles

Siiani ainus Gromovi romaan, mida ma mitu korda olen alustama pidanud. Algus lihtsalt ei köitnud, ja ega asi hiljem palju põnevamaks ei läinudki. Natuke häiris seegi, et nii öelda “põhiline point” tuli välja alles teose viimastel lehekülgedel või ma lihtsalt ei osanud seda varem näha. Samas on tegemist autori kohta tavaliselt ühiskonnakriitilise teosega.

Kui muude siiani loetud Gromovi asjadega võrrelda siis on kõige nõrgem teos ... samas on ju ka tegemist debüütromaaniga.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: