Kasutajainfo

Arthur Conan Doyle

22.05.1859-7.07.1930

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arthur Conan Doyle ·

Kadunud maailm. Maracoti sügavik

(kogumik aastast 1958)

eesti keeles: Tallinn, ERK, 1958 (Seiklusjutte maalt ja merelt)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
6
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (9)

Kuna saurused olid väärt viite, süvik aga kolme, siis keskmiseks kujuneski kolm. Doyle ei ole sugugi halb uolmekirjanik, ehkki tal tulid kõige paremini välja ikka Holmse`i palad.
Teksti loeti eesti keeles

Seiklusjuttude sarja ulmevalikust üks paremaid. Kes veel lugenud ei ole, otsige raamat välja ning hakake pihta!
Teksti loeti eesti keeles

Igal raamatul on tegelikult lugeja jaoks oma aeg ja koht...

Ma ei tea, kas ma näiteks 18. aastaselt oleksin sellest raamatust nõnda vaimustunud, eriti veel siis kui see oleks olnud esimene lugemine. Mina lugesin seda raamatut paraja teismelise jõmmina ning siis oli TASE! Tükk aega oli see minu jaoks autori tippraamat... hiljem tuli sinna kõrvale Sherlock Holmesi romaanide kogu... märksa hiljem sain aimu ka Arthur Conan Doyle`i ajaloolistest seiklusromaanidest... ning mingid närused kümme aastat tean ma alles seda, et Arthur Conan Doyle on ka suurepärane õuduskirjanik!

Siinarvustatav eestikeelne köide võtab oma kaante vahele kokku autori kaks kaalukamat pikka ulmeteksti. Sealjuures on «Kadunud maailm» tegelikult ju terve ulme alaliigi nurgakivi... loomulikult ei leiutanud Arthur Conan Doyle seda ulme alaliiki, kuid igasugune väljasurnud (suurte) elajate ja metsikute paikade ulme võlgneb suure osa oma köitvusest küll Arthur Conan Doyle`ile. Vaadates vaid seda, kui arvukalt on sama skeemi (ja isegi sedasama süzheed) tagantjärele pruugitud... pooltele raamatutele tuleks Doyle`i nimi kindlasti kaanele kaasautoriks panna!

«Maracoti sügavik» pole ehk sedavõrd klassikaline tekst, kuid omajagu teedrajavat tähtsust omab ka see ning kindlasti on antud romaan mäekõrguselt üle kõigist teistest Arthur Conan Doyle ulmeromaanidest, «Kadunud maailm» loomulikult välja arvatud.

Et autoril sünnist möödub täna 141 aastat, siis täidab see arvustus ka sellise omapärase õnnitluse osa.

Teksti loeti eesti keeles

Minu neli tuli sama loogika järgi: sauruste eest viis, sügaviku eest kolm, keskmine seega neli. Mitte et mulle Doyle ei meeldiks, loomulikult meeldib, ta on väga hea ja seda nii erinevate lugudega, aga "Maracoti sügavik" oli lihtsalt veidi liiga imeline.
Teksti loeti eesti keeles

Vanahärra synnipäeva puhul peab tegema temale ka väikese kingitus. Vaevalt kyll ta muld sellestsinatsest "väga hea"`st kergemaks läheb, kuid hea ja vajalik lugemine on see kogumik kindlasti.

Tegu on juhtumiga, kus yldine hinne on tuntavalt k6rgem kui m6lema jutu hinded ja seda p6hjusel, et teatavasti "need kes ei mäleta ajalugu elavad tulevikuta". See t6de kehtib kindlasti kirjanduse ja ERITI ulmekirjanduse juures. Jah, ideed tunduvad takkatraavi vaadates lapsikud. Jah, nii m6negi lahenduse ja väite puhul tahaks appi karjuda isegi mitte väga kindel olles, millise j6u poole pöörduma peaks. Aga... Kas me saame väita, et tänane ulmekirjandus oleks selline kui poleks olnud neid vanu tegijaid? Mida ma tahan öelda on, et hoolimata teatud isendite seniilsusest tuleks hallpäid austada ja kulupäid kummardada.

Teksti loeti eesti keeles

Nojah, see "Seiklusjuttude" sarja raamat saab "viie" juba üksnes nostalgilistel kaalutlustel. Ja illustratsioonide pärast. Kui olin kümnene, ei õnnestunud mul leida piisavalt paksu tekki kaitsmaks end selle pildi eest, millel lihasööja dinosaurus Malone'i taga ajab.
Kuid kasutan võimalust inimkonna hoiatamiseks: ärge jumalapärast lugege "Maracoti sügavikku" originaalis. Või vähemalt jätke see pooleli samas kohas, kus eestikeelne tõlge lõpeb. Sest edasi tuleb hullu koera unenägu.  
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: