Kasutajainfo

Clifford D. Simak

03.08.1904–25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

The Money Tree

(jutt aastast 1958)

ajakirjapublikatsioon: «Venture Science Fiction» 1958; juuli
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Väga tüüpiline Simak aga mitte oma paremal tasemel. Kuidagi on Maale eksinud veidrad tulnukad, kes suudavad kasvatada puid, mis kasvatavad kõike, mida inimene soovib. Ainult, et kõik tulnukad on ära petetud ühe gangsteri poolt, ja see pannud tulnukad salaja rahapuid kasvatama. Ja satub siis üks fotograaf juhuslikult kogu sellele asjale jälile. Veid madinat ja huumorit, südamevalu inimkonna saatuse pärast ning moraalitsemist. Ja osa tegevust toimub ikka sealsamas Millville`is, kus "Nagu lilleke..." ja veel mitmed CDS jutud.
Teksti loeti vene keeles

Kunagi ammu oleks sellele jutule ehk isegi nelja andnud, aga praegu üle kolme ei saa!

Lugu mingist fotograafist, kel on oskusi pidevalt kõikvõimalikesse sekeldustesse sattuda. Ühel ilusal päeval peab fotograaf pildistama mingit rahatuusa (otsesõnu öeldes on tegu legaliseerunud gängsteriga) ning fotosessiooni järel – kui päevapiltnik piki rahajõmmi aeda oma autoni loivab – puhub tuul üle aia kahekümnedollarilise, siis veel ühe ja veel ühe jne. Fotograaf krabab need kupüürid kõik tasku ning annab kiirelt gaasi. Rahulikumas kohas avastab ta et ühel rahatähel on vars küljes (noh, nagu õunal või)... ja lühikese mõttetöö tulemusena taipab fotograaf, et magnaadil on aias rahapuu...

Jutu põhilised miinused on just fotograafi isikus, kes IMHO teeb ilmselt oma ajule ebajõukohast mõttetööd ning jõuab liigagi kähku õigete järeldsuteni. Ka häiris totakalt plakatlik rahajõmmide kirumine ning fotograafi ja tema kallima skautlik/gaidilik luuremängulembus. Ka tulnukate liin oli kuidagi vildakas. Üleüldse tundub see jutt kuidagi toores olevat.

Võimalik, et kui maailm oleks pisut uudsem olnud, siis oleks võibolla ka jutu suhtes leebem... aga see kõik on kümnetes Clifford D. Simaki juttudes hulga paremal kujul juba olemas. Oli enne selle jutu ilmumist ja oli ka hiljem... lihtsalt Meistri hallivõitu argipäevatoodang!

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: