Kasutajainfo

Clifford D. Simak

3.08.1904-25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

Shakespeare`s Planet

(romaan aastast 1976)

Hinne
Hindajaid
0
4
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Laeva ulesandeks on leida planeet, kus saaksid inimesed elada. Parast tuhandeaastast otsimist ta leiabki sellise. Carter Horton aratatakse ules ja ta laheb koos robot Nicodemusega seda planeeti uurima. Varsti kohtavad nad mookhambulise tiigri sarnast olevust, kes nimetab ennast Karnivooriks. Ta raagib, et ta sober Shakespeare kull suri natuke aega tagasi, aga akki oskavad nad varavat (umbes taoline moodustis nagu seriaalis "Stargate") parandada. Seda nad ei suuda ning varsti uhineb nendega ka naine nimega Elayne, kes kuulub varava kaardistajate ruhma. Selgub, et keegi on selle varava tahtlikult sulgenud, muutes selle uhepoolseks, st. sisse saab aga valja ei saa.

Shakespeare`i planeedil on aga palju saladusi. Seal on suletud varav ja varemed, kus on ajavangis uks imelik olevus. Seal on imelikud maed ja salaparane Tiik. Samuti on kohedust tekitavad igapaevased jumalatunnid (god-hour), nagu Shakespeare neid nimetas. Ning sinna vangistatud tegelastel on tunne, et kohe-kohe juhtub midagi hirmsat.

Raamatu tegevus moodub rahulikult, actionit peaaegu polegi. On palju motisklusi nii elu, igaviku kui ka aja ule. On palju imelikke tulnukaid, kelle uhiseks eesmargiks on headuse voit kurjuse ule. Kokkuvottes tuupiliselt rahuliku tegevusega Simaki raamat. Neli pluss.

Teksti loeti inglise keeles

Lõpp oli koledal kombel "Härjapõlvlaste kaitseala" finaali moodi. Muidu… noh... oli kah…. Lugemist ei kahetse, aga uuesti ka taha…
Teksti loeti vene keeles

Olles Simakit parasjagu lugenud, ei üllata see teos millegagi, nii et esimese hooga tahtsin sellele "3" väänata. Paraku tundub see pisut ebaõiglane, sest kuigi valitseb meeleolu, mida minuarust teisteski, ka varasemates teostes autor juba kuhjaga ekspluateerinud on, on siin eeliseks teatud küpsus ja romaani kohta meeldiv lühidus. Sisust on eespool juttu olnud ja mind jäi häirima teatud fataalsus või otsitud, vähetõenäoliste sündmuste kuhjumine. Miks siis ikkagi "4" ja mitte madalam hinne? Vaadake, Simak on hea kirjanik. Tema teosed on läbimõeldud ja meeldivalt tasakaalus, teostatud professionaalselt ja ilmselt ka samamoodi toimetatud. Ma võin mitte nõus olla sellega, mida ta kirjutab, ja ma võin mitte sallida ta ideid, kuid olles elus kuradi palju kuradi viletsat kirjandust lugenud...
Teksti loeti inglise keeles

Neli inimest sügavkülmutatult koloniseerimislaeval, mis automaatselt otsib asustamiseks sobilikku planeeti. Midagi läheb valesti, ja kolm neist hukkuvad. Lõpuks leiab laev ka sobiva planeedi ja ainus ellujäänu asub uurima, mida seal ka head ja huvitavat leidub. Selgub igasugu imelikke asjaolusid, kohatakse üsna mitut rohkem või vähem veidrat olendit. Raamat pole just midagi erilist, aga Simakit on igal juhul mõnus lugeda. Kergelt häiris, et mitu olulist sündmust tunduvad leidvat aset lihtsalt kokkusattumusena mõne päeva jooksul peale kolonisaatori planeedile saabumist. Samuti laeva ajude mõtisklused kippusid igavavõitu olema.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022

Autorite sildid: