Kasutajainfo

Clifford D. Simak

03.08.1904–25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

Time Is the Simplest Thing

(romaan aastast 1961)

ajakirjapublikatsioon: «Analog Science Fact—Fiction» 1961; april – juuli [pealkirjaga «The Fisherman»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
1
Keskmine hinne
2.5
Arvustused (2)

Inimkond on juba aastasadu pürginud kosmosesse, kuid ebaõnnestunult. Inimesed olid liiga nõrgad, nad ei suutnud kosmoses ellu jääda. Kuid teadlased üritasid edasi, kuigi juba tuhandeid astronaute oli surma saada. Oli ju kosmose vallutamine inimkonna unistuseks. Lõpuks siiski teadlased alistusid, ning nentisid, et inimene pole kosmosereisiks sobiv.

Pärast oma unistuse purunemist hakkas inimkond tegelema vaimsete võimetega. Loodi kunsti jne., kuni ühel päeval avastati inimese telepaatilised võimed. Grupp aktiivseid inimesi lõi firma nimega Fishhook, mis tegeles telepaatiliste võimete arendamisega. Nad avastasid, et osa telepaate saab oma mõistust saata kaugele tähtedele. Nii algasidki inimeste kauaoodatud kosmoselennud, kuigi ainult mõistusega. Fishhookist sai aga pikapeale üks maailma juhtivamaid firmasid, tegelikult isegi maailma valitsejaks.

Shepherd Blaine oli tavaline Fishhooki kosmoserändur. Ta oli külastanud juba tuhandeid päikesesüsteeme ja planeete. Inimkond oli seidnud juba kümneid mõistusega rasse kosmosest. Kuid ühel täiesti tavalisel avastusretkel, 40 sekundit ennem seansi lõppu, avastas Blaine ühe kummalise planeedi. Seal elas üks kummaline olend nimega Roosa(Pinkness), kes ühines Blaine`i mõistusega. Blaine`i mõistus tuuakse automaatselt tagasi Maale, ning ka tulnukas koos temaga. Blaine teab seda, ning ta teab ka seda, et varsti saab sellest teada Fishhook. Kuna selliseid juhtumeid on olnud ennemgi, ning neid "nakatanud" inimesi pole enam kunagi nähtud, siis otsustab Blaine põgeneda. Sealt algavadki tema suured seiklused.

Tegemist on täiesti tavalise Simaki romaaniga oma tuntud headuses. On küll pesukarusid, libahunte, nõide, monopolide vastast võitlust, tavalisi kolkainimesi jne. Kellele Simaki stiil meeldib, sellel soovitan lugeda.

Teksti loeti inglise keeles

Clifford Simak on ka väga halbu raamatuid kirjutanud. Käesoleva romaani peapuuduseks pole mitte elukaugus, täiesti hall peategelane või tuttavlikult süllekukkuv optimistlik kuid mitte millegagi põhjendatud lõpplahendus, vaid suhtumine lugejasse. Nimelt on kirjanikuhärra võtnud pähe, et tema selle raamatu lugeja on idioot, kellele peab kõik puust ette tegema ja punaseks värvima. Kui peategelane teeb mingi liigutuse, näiteks avab akna, siis on vaja seda kolme nelja lausega põhjendada, a la "ta polnud juba mitu päeva akent avanud", "ta oli juba tükk aega tahtnud akent avada, "akna avas ta sellepärast, et uks oli kinni pandud" jne.Mingi aeg oli seda ülidetailset motiveerimist isegi lõbustav lugeda, aga igal heietamisel on piirid ja kui on kalduvus valjusti mõelda ei pea ju seda tingimata miljonilistes tiraazhides paljundama. Antud materjalist oleks saanud range toimetajakäe all normaalse lühijutu, romaan on loetamatu jura.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: