Kasutajainfo

Clifford D. Simak

03.08.1904–25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

Neighbor

(jutt aastast 1954)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science Fiction» 1954; juuni
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.714
Arvustused (7)

Lugu, mis kindlasti ei pretendeeri originaalsusele. Ka mitte keerukusele ei pretendeeri ta mitte. Paraku ei kajasta ka mitte tegelikke inimkaraktereid ja tegelikke tegutsemisskeeme. Ja ikkagi, viis. Tekib 6igustatud kysimus: miks? Pyyan seletada. K6iksepealt lyhidalt sisust:Miskisse kolkasse asub elama uus perekond. Toredad ja abivalmid inimesed, k6igile r66muks. A siis hakatakse m6ningaid asjasi tähele panema. Näitex, et nende traktor ise kyndmas käib. A noh, ega kellelgi ikka veel nende vastu midagi pole. Siis saabub mingi vennike sinnakanti ja väidab, et miskit on valesti, sest seda piirkonda justkui poleks enam olemaski. Ja selgub, et "uued" on miskid tulnukid. Vennike muidugist kiiresti v6imudele teatama jugama, a v6ta näpust, ei saa enam kuidagi minema, st yksk6ik kuhu ei läheks, ikka j6uab samasse kohta tagasi. Ja jääbki kah sinna elama, 6nnelikult kusjuures. No siuke lugu. T6eliselt armas ja kena. Sinnajuurde hästi kirjutatud ja kerge huumoriga nagu Simakil kombeks. Mida ma paraku ei usu selle jutu juures on inimeste leplikus ja heasoovliku endast erinevatesse olenditesse. Ausalt ei usu. See aga loo väärtust ei vähenda.
Teksti loeti vene keeles

Pesukaruorul on vedanud - vanad olijad teavad, et halba naabrit pole sinna veel kolinud. Ühel heal päeval võtab ühe lagunenud talu üle Mr. Heath, kes osutub eriliselt heaks naabriks. Arhetüüpne Simaki tekst, nii sisu kui jutustamislaadi poolest. Nagu eelarvustaja ütles, midagi väga erilist ei toimu, aga lugeja sosistatakse ära.
Teksti loeti inglise keeles

Erinevalt eelarvustajatest see lugu mind eriti ei kõnetanud. Esiteks on minajutustaja kohutavalt tuim ja ilma igasuguse uudishimuta tegelane - näeb isekündvat traktorit ning muid imelikke asju, aga ei hakka oma uute veidrate naabritega toimuva vastu isegi suuremat huvi tundma. Teiseks on uute naabrite päritolu üsnagi ettearvatav, ent loo sündmustik areneb sellest hoolimata üsna aeglaselt, mõjudes pigem venitamise kui kaartide järk-järgulise avamiseni. Kolmandaks jäävad toimuva suuremad tagamaad ülemäära selgusetuteks.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: