Kasutajainfo

Clifford D. Simak

03.08.1904–25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

Honorable Opponent

(jutt aastast 1956)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Science Fiction» 1956; august
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Mitte väga Simakile tüüpilise süzheega jutt, see ju selline galaktika action. Aga raudselt viis!! Niisiis Galaktika föderatsioon sõjas miskite veidrate olenditega ja viimaste sõjalaevade vastu pole abi leitud. Kõik inimkonna laevad kaovad jäljetult. Ei mingeid plahvatusi, vaid lihtsalt äkki inimeste laevu enam ei ole.Jutt algab, kui inimsõdurid ootavad võõraid kuskil tühjal planeedil vange vahetama, aga hilinevad need võõrad. Planeet on tühi ja kivine, vastaste poolt kohtumispaigaks valitud. Vastased on täiesti veider ja arusaamatu rass, neil pole matemaatikat, aega nad ei mõõda, nende kosmoselaevade tööprintsiip on maalastele mõistetamatu. Sõdivad nad kah ihu ja hingega ja seda ilma mingi loogilise põhjuseta. Sõja käik on Maale halvasti läinud ja kindralid ei taipa, miks vastased kõiki nende eskaadreid hävitanud ei ole. Läbirääkimistele oli kah võõraid väga raske saada, viimased ei tahtnud kuidagi mõista, miks läbirääkimised, vaherahu ja vangide vahetused olulised on. Noh, oodatakse siis neid ja lõpuks nad tulevad. Aga hakkavad kohe alguses joonistama toimunud lahingute skeeme, õpetavad, kuidas targem oleks olnud ühes või teises situatsioonis maalastel toimida olnud. Siis tuleb igavesti vahva puänt. Rohkem on lugu sinna satiiri poole kalduv, selline Sheckley stiilis. Tegelikult on see ju anektoot.
Teksti loeti vene keeles

Oo jaa, tuleb meelde. Yks mitte just paljudest keskkooli ajal venekeelsetest kogumikest sisseahmitud lugudest, mis siiani eredalt meeles on. Kommentaariks eelkõnelejale. See, et lugu naljakas oli ei teinud temast min arvates veel anekdooti. Idee sellisest lähenemisest sõjapidamisele ei ole sugugi mitte uus. Osad Põhja Ameerika indiaanihõimud omavahelistele naginatele just selliselt lähenesidki. Sama ideed on märksa põhjalikumalt lahti kirjutanud John Dalmas oma sarjas "Regiment". Simakile sellise jutu eest viis punkti.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023
juuni 2023

Autorite sildid: