Kasutajainfo

Clifford D. Simak

03.08.1904–25.04.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Clifford D. Simak ·

Libainimesed. Härjapõlvlaste kaitseala

(kogumik aastast 1989)

eesti keeles: Tallinn «Eesti Raamat» 1989 (Põnevik)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
10
4
0
0
0
Keskmine hinne
4.714
Arvustused (14)

Ilmselt üks kohaliku fandomi populaarsemaid raamatuid. Olen ka ise seda palju lugenud, aga lugenud olen ebaühtlaselt: "Libainimesi" umbes kaks korda vähem kui "Härjapõlvlaste kaitseala". Kiidaks kohe Krista Kaera tõlget, hoolimata näilisest lihtsusest, pole Simak see kõige kergem autor tõlkida. Veel kiidaks illustratsioone: omal ajal mõjusid nad suisa shokina - ootamatud ning leidliku tehnika ja joonega... väga võrratud ja üsna ebakommertslikud. Ka pisike järelsõna oli üsna paigas... ega Simaki kohta midagi tuumakamat maakeeles polegi. Miks siis neli? Häirib romaani "Libainimesed" ilmumine eesti keeles, ajal kus circa kümmekond CDSi olulisemat romaani maakeeles avaldamata, ilmutatakse selline tekst... isegi see minu poolt kergesti unustatav "Libahundi printsiip" oleks parem olnud... siia omnibusi oleks ta suisa võrratult sobinud. Okay, võimalik, et tuli valida nende hulgast, mis vene keeles ilmunud, aga ka sel juhul oleks olnud võtta "Ring Around the Sun"... usun, et eesti fännide käest oleks see märksa kõrgema hinde saanud. Neli siis seetõttu... aga hea, et niigi läks!
Teksti loeti eesti keeles

Esimene Simak, mida lugesin ning pikaks ajaks jäigi noorena see mu üheks lemmikraamatuks. Põnevad jutud, mida ühtaegu läbis see Simakile niivõrd omane inimlikkus.
Teksti loeti eesti keeles

Üldiselt on tegu ju üsnagi tugeva kogumikuna, aga ka minu jaoks jäi siin segama just see "Libainimesed", mis ei ole mitte parim Simak tekst ning oleks kindlasti võidud asendada millegi muuga. Kuid arvestades asjaolu, et üsna suur osa Simak tekste on siiski täiesti loetavad (kaasa arvatud seesama "Libainimesed"), raamat kokkuvõttes siiski loetav.
Teksti loeti eesti keeles

Simaki raamatud on üsna oodatava shüzee ja lahendusega. Sellegipoolest on ta päris põnev lugeda. Kogumik on hästi välja kukkunud.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle tavaliselt meeldivad raamatud, mis on Põneviku sarjast ilmunud. Ja seegi pole erand. Ausalt öeldes olidki need esimesed jutud, mis ma ulmevallast lugesin. Ja meeldisid. Nii palju kui ma neist mäletan olid nad väga huvitavad ja lugemiskõlbulikud.
Teksti loeti eesti keeles

Ei midagi väga säravat, kuid kaks kangesti erinevat teost ühede kaante vahel. "Libainimesed" tundus ehk paremgi, kui liigselt naiivseks tänapäeva mõistes kiskuv "Härjapõlvlaste ...", mille `fantasy` tegelaskond mind heidutas ja hirmutas.
Teksti loeti eesti keeles

Lugesin taas üle raamatu, mida esmakordselt neelasin 20 aastat tagasi. Meeldis väga siis ja meeldis väga ka praegu. Kui enamikule kommenteerijatest meeldib "Härjapõlvlaste kaitseala" rohkem kui "Libainimesed", siis mul on küll vastupidi. "Libainimesed" saaks lausa 5+. Kas keegi võtaks tõsiselt ulmeraamatut, mille peategelasteks on Maad vallutama tulnud kosmoseelukad, kes meenutavad keeglikuuli ja fännavad skungilõhna ning Maa päästab (vist?) lõpuks suvaline ajakirjanik, kellele pakub abi koera välimusega hea tulnukas. Aga Simak on suutnud just sellest ainest hiilgava teose luua. Üldse paistab Simaki stiil olema, et peategelane on täiesti tavaline inimene, kuid kõrvaltegelased on täiesti muinasjutulised olendid.Mis "Libainimestes" meeldis: hea, kaasahaarav tekst, meisterlik pingehoidmine, huumor. Lõpp oleks võinud ka etem olla, aga ei hakka norima. "Härjapõlvlaste kaitseala" mõjus kuidagi vähem kompaktsena ning pinget ja põnevust oli oluliselt vähem.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: