Laini Taylor
Strange the Dreamer (2017)

Unistaja Strange on üks paljudest Zosma talupojaorbudest, kes titena käru peale laaditakse ja munkadele kasvatada viiakse. Kloostris kuuleb ta ka vend Cyruselt lugusid nägemata linnast - Elmuthaleni kõrbe taga asuvast linnast kuhu ei lubatud ühtegi võõramaalast. Ja siis ühel päeval kaob selle linna nimi - ja mitte ainult inimeste peadest ja mäludest vaid ka raamatutest. Ja selle asemele jääb ainult "Hala". Kümme aastat hiljem, kui saabub Halast delegatsioon Zosmasse. Lazlo Strange, kellest on saanud tundud maailma suurima, Zosma, raamatukogu ainus muinasjutuuurija läheb sellega kaasa, et aidata Hala vaevavat mõistatuslikku probleemi lahendada. Raamatu teine tegevusliin järgib kindluses kogu maailmast eraldatult elava viie sinist värvi nahaga jumalasigitise elu.
See on raamat rõhujatest ja rõhututest ning rõhujate lastest. Enese ja maailma avastamisest, maagiast, lootusest ja lootusetust võitlemisest. Sisaldab hulga noorteka elemente.
Usutavasti see raamat ei ole neile kes suudelmise või seksuaalvägivalla kujutamise peale kõrvertised saavad. Raamatu üheks tugevamaks pooleks on kindlasti väga hea ja värvikas maailm oma ajaloo ja kultuuridega ja seda kirjeldavate sõnade leiutamisega.
Teksti loeti inglise keeles