Kasutajainfo

Märt Laur

1980-

  • Eesti

Teosed

· Märt Laur ·

Turmamäng

(jutt aastast 2000)

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2000; märts
♦   ♦   ♦

eesti keeles: antoloogia «Eesti ulme antoloogia» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
4
3
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (9)

Osale rikastest ei paku elu enam mingeid elamusi. Nende jaoks ehitatakse Gobi kõrbesse mitmekümne meetri sügavusele punkrid, kus nad virtuaalreaalsuses võivad üksteist tulistada palju tahavad. Üks korraldajatest hakkab süsteemi saboteerima, nii et rikkurid üksteist ka päriselt ära tapavad. Lõpuks lasevad ka korraldajad üksteist maha.
Pidev tapatalg lõpus läheb segaseks. Asja parandaks tegelastele nimede andmine, samuti võiks selle rohkem lahti kirjutada. Liiga halvasti on põhjendatud, mis sunnib korraldajaid nii-öelda tapma kulda munevaid kanu.
Teksti loeti eesti keeles

Talumatult nõrk ja mõttetu lugu, mida olen arvustanud ka "Algernoni" veergudel. Väljendan kategooriliselt eriarvamust Raul Sulbi seda lugu trükimusta kannatavate asjade hulka liigitava seisukoha suhtes.
Teksti loeti eesti keeles

Autor üritab kõvasti, kuid mida nimelt jääb paraku mõistetamatuks. Esiteks - kogu tegevus antakse edasi läbi dialoogi ja viimase põhjal sündmustiku mõistatamine on umbes sama tänamatu tegevus kui suletud ukse tagant vestlejate näoilmete (järele)aimamine. Teiseks - pole eriti arusaadav, kes on minategelane, mida ta taotleb ning tundub, et kõigele lisaks toimub loos keskel minategelase väljavahetamine. Ausalt öeldes on sõnutsi raske kirjeldada, milline talumatu piin antud loo lugemine oli. Tahtmatult jääb mulje et autor on liiga palju Banksi lugenud ja et naissooga on tal üks isiklikumat sorti arve klattida. Ehk on palju palutud, aga äkki saaks seda teinekord teha lugejat asjasse segamata?
Teksti loeti eesti keeles

Kolme saab see jutt ainult seet6ttu, et hoolimata aasta-pooleteisesest distantsist on ta meeles. Peale tegevustiku on meeles, et oli selline tekst, kus mingi hetk sattusin segaduse sisse, kuna peategelane vahetus. Miks see nii oli ei ole mul kyll meeles, aga ei olnud 6nnestunud. Noh mis seal ikka, aeg on näidanud, et isand Lauri näol ei ole kindlasti mitte lootusetu juhtumiga, nii et ei pea sugugi punnitama ja virilat muiet näole manades hinnet kergitama.
Teksti loeti eesti keeles

Mingi idee jutus on, aga kogu asi on koledasti pinnapealne, värvi on vähe ja lõpplahendus on kah liiga järsk, nipsti ja asi otsas. See jutt on ainult kondibukett, millel kõik elamiseks vajalikud organid puudu paistavad olevat.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle ei tundunud jutt sugugi nii halb nagu mitmed eelarvustajad siin on leidnud. Ei tea kas olen vähe lugenud, aga kui mitte sisu siis vähemalt jutustuslaad tundus meeldivalt originaalne võrreldes mõne teise autori tuimade ülestähendustega kuidas "tegelane X läks sinna ja tegi seda".
Teksti loeti eesti keeles

Ah, pole ta midagi nii hull. Mõned kohad on täiesti kirjanduslikud, aga eks väheke ebaloogiline kogu see asi on, kui tegu pole just mingi arusaamatu musta huumoriga.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: