Kasutajainfo

Vladimir Vassiljev

8.08.1967-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Vladimir Vassiljev · Aleksandr Gromov ·

Antarktida online

(romaan aastast 2004)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Honolulust Brisbane`i lendava B-767 autopiloot tõmbab lennuki äkitselt järsku viraazi. Kõrgust on õnneks yle yheksa kilomeetri ja piloot suudab lennuki ilma suurema vaevata horisnontaalseks tagasi keerata. Katse peale lennuk tagasi autopiloodile lylitada hakkab too uuesti kursilt kõrvale pöörama. Tehniline rike? Lähemal uurimisel selgub et midagi on lahti GPS navigatsioonisysteemiga - too annab lennuki koordinaadid Vaikse ookeani asemel kusagile lõunapooluse kanti. Teine kummaline asi - ookean on äkitselt silmapiirist silmapiirini kattunud paksu uduga.

Kellegi poolhullu vene miljardäri poolt korraldatud väiketonnaaziliste purjejahtide ymbermaailmaregatt on parasjagu keset Vaikset ookeani. Purjeka Anubis meeskond märkab ees midagi suurt ja valget. Mida kuradit? Jäämagi! Kaks kraadi ekvaatorist lõunas?! Pisut edasi tuleb ujuvaid jääkamakaid veelgi ja yhel neist märkavad hämmeldunud meresõitjad veel rohkem hämmeldunud näoga pingviini.

Teadlased yle maailma vaatavad lõuad ripakil värskeid satelliitfotosid. Antarktika kontinent kogu täiega on kätte võtnud ja pooluse juurest piraki keset Vaikset ookeani maha lartsatanud. Seletada ei oska seda keegi eriti millegagi. Vaat sulle siis continental drift.

Polaarjaama Novorusskaja raadioruhvis istuvad neli meest ja peavad Antarktika peiesid. Siililegi selge et polaaruuringutega on asjad yhel pool. Esiteks mida sa polaaruurid kui varem poolust tähistanud jäässe löödud post on nyyd ekvaatoril. Teiseks, terve kontinent senipuutumata maavaradega millele varem keegi ligi ei pääsenud! Ei lähe poolt aastatki kui Valgele Kontinendile tema unikaalse rahvusvahelise staatuse andnud Washingtoni Kokkuleppele vesi peale tõmmatakse ja territoorium koos maavaradega suurriikide ja rahvusvaheliste korporatsioonide vahel ära jagatakse. Mehed on masenduses ja joovad edasi. Järgmisel hommikul ei suuda keegi meenutada, kellele konkreetselt selline "hea mõte" pähe tuli.. Igastahes saadetakse Novorusskaja raadiojaamast eetrisse teadaanne mis algab järgmiselt:

"Kõigile! Kõigile! Hõkk.. Kõigile! Räägib Vaba Antarktika! Kuulake agentuuri Antarctic-online teadaannet! Kõigi Antarktika elanike ja elusolendite, kaasa arvatud pingviinide nimel ja volitusel.."

Algab see lugu parimate katastroofromaanide traditsioonides ja teades Gromovi nõrkust maailmalõppe korraldada mõtlesin et selge, kohe tuleb järjekordne veeuputus. Tutkit! Selle asemel on hoogne, minimaalsete fantastiliste elementidega hea poliitiline põnevik. Selline XXI sajandi Polaarunistus :)

Tundub et nagu "Dnevnoi Dozori" korral on ka siin Vassiljev oma kaasautorile hästi mõjunud. Minumeelest on käesolev teos parem kui Gromovi kolm viimast yksi kirjutatud romaani (kaasa arvatud "Krõlja Tsherepahhi"). Musta värvi praktiliselt ei ole, kyll aga on tekstis ohtrasti Gromovile spetsiifilist huumorit.

Kui millegi kallal viriseda, siis see romaan oleks väärinud geniaalsemat lõppu. Viimased paarkymmend lehekylge möödusid yhjest kyljest kannatamatu ootusega et kuidas autorid asja ära põhjendavad.. teisest kyljest kartuses et hea raamat ära rikutakse. Vahepeal tundus et saavad hakkama kyll. Lõpuks selgus et päriselt siiski ei saanud. Viimased kaks lehekylge raamatust oleksid võinud olemata olla. Hinnet viielt alla see siiski ei tõmba.

Teksti loeti vene keeles

Ei mäletagi, millal sai raamatut lugedes läbi käia terve naeruspektri - keel-põses irvest homeerilise laginani. "Švejk" vast ammuses nooruses...Avo on kõik põhilise juba ära öelnud. Lisaks vast niipalju et tegemist on iroonilise vaatega XXI sajandi esimese kümnendi globaalsele poliitikale. Paiguti kippus see isegi häirima. Samas on Gromovi irooniline huumor midagi sellist, mis isegi päevapoliitika nauditavaks teeb.Kahju, et Gromovit nii vähe eesti keelde tõlgitud on.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: