Kasutajainfo

Karen Orlau

23.01.1975–

  • Eesti

Teosed

· Karen Orlau ·

Lugu sellest, kuidas Veski-Jaan kavalusega näkist jagu sai

(jutt aastast 2015)

eesti keeles: antoloogia «Pikad varjud» 2015

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Sulg lobe ja jutt jookseb. Üllatusi ei olnud ainult. Samas oli nii hästi kirjutatud, et ikkagi lugesin huviga lõpuni. Sihukesest vahvast vägikaikaveost loeksin tegelikult huviga kohe pikemalt, isegi romaani mõõtu lugu võiks siit välja kummuda. Ikka näkk peal ja veskimees all, siis jälle veskimees peal ja näkk all, pada käib käest kätte, seikus kogub üha tuure, sisse tõmmatakse kõrvalseisjaid...

Eraldi tahaksin kiita autorit pealkirja eest. Pealkiri on ikka loo oluline osa, mitte lihtsalt asi, mis tuleb ära teha ja siia on autor küll kavala nipi sisse pannud. Natuke ikka üllatas, kavalpea :D

Teksti loeti eesti keeles

Päris hea lugu.

Mul oli rõõm seda tarbida, oli põnev, oli sümpaatia, oli antipaatia. See, kuidas igal pool on alati olnud ka naised, oli nauditav lugeda, ning see, et nad meeste jaoks kirjapanemisel olulised polnud, ei muuda, et oma maailmas olid nad täpselt sama olulised, kui inimesed enda jaoks tänapäeval on.

Kaks asja mulle ei meeldinud: vägistamine kui "see on ikka väga paha mees"-laserkiir neile, kes muidu aru ei saa. Ning see, et Veski-Jaani isa oli päris normaalne mees loo sees, selgitamata jäi, miks ta poeg siis selline mölakas välja kukkus?

Lõpp oli ka ilus, hästi tehtud.

Mis väga heast puudu jäi: no üllatavat oleks võinud rohkem olla, eredat "Oh, PAGAN!" hetke ei olnudki. Aga 4 on täiesti hea hinne =)

Teksti loeti eesti keeles

Minu jaoks üks selle kogumiku tugevamaid jutte, kirja pandud oli see väga hästi. Ning lugu on hoopis laiem ja õpetlikum kui pealkirjast võiks arvata.

Eks see veskimees üks paras mölakas oli, manipuleeris üha naiste ja näkiga. Kas aga seal otsest vägistamist oli, nagu eelarvustaja välja toob, ses osas jääksin kõhklevale seisukohale: loo lõpu poole toimunud stseenis ei näidanud naine välja ju mingit vastumeelsust asja suhtes, pigem vastupidi, ehkki küll hoopis teistel eesmärkidel. Varasemate suhete puhul on aga infot liiga vähe, kas siis kedagi otseselt vägistati või mitte.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: