Kasutajainfo

Karen Orlau

23.01.1975-

  • Eesti

Teosed

· Karen Orlau ·

Erak ja nõid

(jutt aastast 2001)

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2001; aprill
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Karen Orlau «Sealtmaalt» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
1
3
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (7)

Eraku suguvõsa ja nõia suguvõsa võitlevad väe ja võimu pärast ja tahavad teineteist maa pealt ära hävitada. Siis muutuvat maailm paremaks. Jääbki kummastki suguvõsast viimane järele.

Üldiselt ma ei seedi selliseid jutte; 3- on saadud peamiselt tänu peategelase vahetusele loo keskel.

Teksti loeti eesti keeles

Tjah. Ei oskagi kommenteerida. Kui esimene pool läbi sai hakkas ära tüütama jutt, aga siis tuli nagu karakteri muutus... aga see tegi jutu keeruliseks ja segaseks. Kõlbas lugeda küll, kuid on ka palju paremaid Orlau jutte.
Teksti loeti eesti keeles

Tore jutt, milles parasjagu ürgset koledust ja kuigi esmapilgul ehk peategelase mahanottimine ebaselge paistab, siis hiljem selgub, et asi täpselt omal kohal.
Teksti loeti eesti keeles

Meeldis, esimene pool vähem kui teine. Seega esimesele kolm, sest asi polnud üldse veenvalt esitatud. Tüdruk tahtis hirmsasti nõiaks saada ja uskus kõike, mida talle ette söödeti. Kui usutav see on? Jutu teine pool oli igati huvitavam. Nii sisult kui vormilt. Sellele viis. Kokku neli
Teksti loeti eesti keeles
x
Jaanus Trolla
1973
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Shokolaadipomm on siiski veidi ülepakutud. Kuid muus osas võib rahule jääda. Jõulud algavad tänapäeval tõest mõtetult vara, liialt kommertslikuks on see püha tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Taolisi jutukesi just palju ei kohta, vast seepoolest mõjubki nii hästi. Suurepärane lugu armastusest meeleheitele viidud rüütlist ja lohest, kes vangistas printsessi.
Teksti loeti eesti keeles

Raamat jagada pooleks. Teine pool loetav ja nauditav. Esimene pool tekitas stressi ja tqsiselt igav. Tekkis kysimus milleks kyll niimoodi kirjutada, sama teemaga oleks saanud ka kuidagi teisiti krjutada. Algus igatahes polnud minule kuigi vastuvqetav, ei hinda sellist ulmet. Tekib tunne, et tegelased ei julge oma elu elada vaid yritavad elada mingite standardite jargi, ennast neisse sobitades, kohanematta olukorraga.
Teksti loeti eesti keeles

Viimasel lugemisel jättis üsnagi keskpärase mulje. Lapsepõlves seevastu ..... Kohe ikka õige mitu korda sai läbiloetud ja maailma parimaks peetud.

Aga seekord üle "hea" ei saa.

Teksti loeti eesti keeles

Kogumiku hinne ei peaks endast kujutama hinnete keskmist, oleks õige kui see kujutaks üldist arvamust kogumiku kohta. Selles kogumikus on lugusid seinast seina, on tõelist saasta ja pärleid. Eriti hindan katkuaastate päevikuid. Ja üldse ei meeldinud "Surivioodil". Kokku siiski hea. Hea selle poolest, et sain, omast arust, talutava ülevaate autori loomingust, tippudest ja orgudest.
Teksti loeti eesti keeles

Mis jutul viga? Disney püstitas eesmärgi(d) ja saavutas selle, vägagi effektsete meetoditega. Meeldis idee, meeldis teostus.

Niisiis, ärge norige tüli endast vägevamatega. Või muidu...

"... Hiir hakkab möirgama, Dumbo hakkab lendama ja Suur Paha Hunt vihastab ja puhub meie maja uppi." ;)

P.S. Vaatasin autori kodukalt sama lauset ja see tundus teisem olevat. Tõlge?!

Teksti loeti eesti keeles

Ainus mis raamatu juures võimsalt mõjus oli lõpp, teisele kohale paigutaksin peategelase meenutused varasemast elust. Kuid põhiliin jäi väga tuimaks.

Võrreldes "Mõtle phlebasest" ja "Mänguriga" tugevalt lahjem.

Teksti loeti eesti keeles