Kasutajainfo

Karen Orlau

23.01.1975–

  • Eesti

Teosed

· Karen Orlau ·

Mängureeglid

(jutt aastast 1999)
http://www.algernon.ee/node/258

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 1999; jaanuar
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Karen Orlau «Sealtmaalt» 2002

Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
1
2
4
3
0
Keskmine hinne
3.1
Arvustused (10)

Liiga palju jääb mõistatuseks. Kes ta siis oli? Surm? Katk? Viirus? Vampiir? Sombi? Vahest oli ta hoopis hea? Jumal või ingel? Igatahes lendas läbi õhu ja leidis tee kellegi südamesse.
Teksti loeti eesti keeles

Jah, minu onu ütleb ikka et ainult kolm asja saab taga ajada: Surm, Nälg ja Sitahäda:) Ei usu, et ta keegi neist oli. Minul jäi hea mulje... oli nagu midagi zorro laadset:) aga võta sa näpust:) Lühijutuna oli väga hea... aga mitte täiuslik.
Teksti loeti eesti keeles

See tegelane oli ikka ilmselt vampiir, sest seda sissekutsumise motiivi olen ma nende elukate puhul kohand siin-seal. Jutt ise on suhteliselt mõttetu episoodikene, kus see motiiv moodsama tehnikaga ära segatakse. Midagi uut ei suuda pakkuda.
Teksti loeti eesti keeles

Vahet ei ole kes see tegelane oli. Sellest jutu mõte ei muutu. Ta võis olla hea või halb - tuua õnne või õnnetust. Kunagi ei või teada kes on inimene kellega sa suhtled ja kelle mängureeglite järgi see kõik käib. Mõtelge selle üle.
Teksti loeti eesti keeles

Võib-olla olen ma pisut ebaõiglane, kuid ma lihtsalt ei saa seda jubinat kõrgemalt hinnata.Oli küll hästi kirjutatud ja suhteliselt omamoodi, kuid siiski mitte nii lööv, et viite vääriks. Idee iseenesest oli ju üsna hea - ka vampiir peab ajaga kaasas käima
Teksti loeti eesti keeles

See internetis peetav vestlus oli täitsa normaalne, oma smailide ja muuga. Aga kokkuvõttes nii ära leierdatud motiiv vampiirile sisenemiseks kutse esitamise vajalikkusest.
Teksti loeti eesti keeles

Ei usu et see hea tegelane oli kes endale kutset lunis. Vampiir võis olla kuigi välja seda ei öeldud. Imelik et neiul ükski ohutuluke põlema ei löönud kui soove nii innukalt täitma lubati hakata. Minu sünapseid see jutt paraku ei aktiviseerinud.
Teksti loeti eesti keeles
x
Kristjan Ruumet
1974
Kasutaja rollid edit_authors
edit_books
Viimased 25 arvustused:

Tegu on viimase osaga triloogiast "The Final Architecture".
Ma hakkasin lugema seda triloogiat selle pärast, et varasem kokkupuude autoriga ("Elder Race") jättis mulle väga hea mulje. Tagantjärele aga selgus, et võrdlus "The Expanse" sarjaga oli asjakohane ja ma oleksin pidanud seda hoiatust tõsisemalt võtma.
Sarjal oli palju vigu, kuid kaks kõige enam häirivamat olid:
1) Autor kulutas ebareaalselt kaua aega, et võimalikult igavalt ebareaalsust kirjeldada.
2) D&D mängudes pole mitte kunagi sisse toodud tegelast, kelle roll on "jurist". Millegipärast autor aga arvas, et hästi toimivas väikeses kosmoselaevas PEAB olema üks viiest meeskonnaliikmest jurist, kellel mitte ühtki sekundaarset rolli kosmosereisidel ei olegi.
Teksti loeti inglise keeles

Raamatut lugedes oli ka minul tunne, et pingelise tegevuse asemel toimub ainult lakkamatu üksteise õlale patsutamine ja tunnustamine. Hinne oleks "4-".
 
Teksti loeti eesti keeles

Raamatu vead on eelmine arvustaja kenasti välja toodud. Lisaks vaid juurde, et loole taru-robotite juurde lisamine oli liialt kunstlik võte ja selgelt tuli esile, et neid oli vaid vaja selleks, et mingigi normaalne loo lõpp välja mõelda.
 
Väike huvitav lõik: [eelnevalt kirjeldatakse mitmesuguseid nutifoni omadusi ja siis: ] "All it lacked was a concealed gun barrel loaded with .22 hollow-point cartridges (although if you really needed one you could buy it from a Chinese factory, at least until they criminalized bitcoin)." Vist on tegu esimese minu poolt kohatud (ulme)romaaniga, kus bitcoini mainitakse.
Teksti loeti eesti keeles

Ma oleks justkui mingit teistsugust raamatut lugenud, kui eelmised arvustajad. Triloogia ülejäänud osadest loen vaid sisukokkuvõtteid.
 
Teksti loeti eesti keeles