Kasutajainfo

H. P. Lovecraft

20.08.1890-15.03.1937

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· H. P. Lovecraft ·

The Terrible Old Man

(jutt aastast 1921)

ajakirjapublikatsioon: «The Tryout» 1921; juuli
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Kohutav vanamees»
«Mardus» 1992; nr. 2

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
3
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (6)

Väga hea lugu sellest, kuidas kolm kelmikest lähvad sedasamust kohutavat vanameest röövima. Sai just täna öösi uuesti läbi loetud ja jättis järjekordselt väga hea mulje. igati soovitatav lugu õudusjutufännile.
Loo saab kätte ka aadressilt http://www.members.global2000.net/~wjohns/hpl/oldman.htm, nii et kellel inglise keele oskus seda võimaldab, saab selle inglise keeles läbi lugeda.
Teksti loeti eesti ja inglise keeles

Üks nendest parematest HPLi õuduslaastudest, mäletan, et see lugu meeldis mulle juba märksa rohkem. Aga siiski neli, sest Lovecraftil on ikka kohe tunduvalt paremaid lugusid sedavõrd palju, et sellist taustsüsteemi arvestades see lugu siiski viite välja ei vea.

Sihuke laast (või vinjett) miskitest sulleritest, kes otsustavad ühe vanamehe varandusele käpa peale panna... pealkiri ütleb juba ära, et see asi ilmselt heaga ei lõpe...

Loole annab kohaliku lisaväärtuse see Anneliis Aunapuu illustratsioon selles «Marduses», kus jutt ilmus... mulle meeldis, pilt saaks küll kohe viie kätte.

Teksti loeti eesti ja inglise keeles

Enne, kui kogemusteta kollanokkadest sulikamp kavatseb veidrikust kunagise laevakapteni aarded omastada, peaksid nad siiski oma alateadvusega konsulteerima... Et kortsus naha all võivad ka tugevad musklid ning terav taip peituda, ei tule kellelegi pähe. Pättide kahjuks ja Kohutava Vanamehe õnneks. Kuigi, eriti ulmeline too kirjatükk HPLi muu loominguga võrreldes ei olnud, sellest ka neli.
Teksti loeti inglise keeles

Mäletan, et kolmas loetud Lovecraft valmistas omal ajal küll paraja pettumuse. Noore ja vihase mehehakatise jaoks tekitas ajakirjaruumi raiskamine sellise pool-huumorimaigulise kiiktooli-loo (kiiktool oli Marduses selliste kergematooniliste õuduslugude žanritähiseks, eksole) peale muidugi puhast raevu.

Hiljem seda lugu üle lugedes olen muidugi saanud tõdeda, et hoolimata napist mahust on Lovecraft siin igati korraliku ja klassikalise õudussüžee ära jutustanud, millele õieti midagi ette heita polegi. Kõige vähem huumorit.

Teksti loeti eesti keeles

Minu jaoks oli puuduseks see, et kolme päti laibaks konverteerimise protsess oli jäetud täiesti lugeja enda ettekujutuse teha. Ei, ma ei arva, et lugejale peab kõik puust ja punaseks tegema ning kolm korda situatsiooni nämmutama nagu mõned ameerika kirjanikud õigeks peavad, hoopis vastupidi. Kuid seekord tundsin küll, et minimalism ja varjamine läksid liiale. Erinevalt eelnevatest arvustajatest mina jutu sees huumorit ei tuvastanud. Võib-olla ainult terake irooniat.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022

Autorite sildid: