Kasutajainfo

H. P. Lovecraft

20.08.1890-15.03.1937

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· H. P. Lovecraft ·

The Haunter of the Dark

(jutt aastast 1936)

ajakirjapublikatsioon: «Weird Tales» 1936; detsember
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Pimeduses Kummitaja»
H. P. Lovecraft «Pimeduses sosistaja» 1996

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
2
2
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (9)

Vaat see oli küll maksimaalselt hea. Ise pean seda "Pimeduses Sosistaja" üheks parimaks looks. Tõsiselt vinge ja sünge lugu. Nõrganärvilistele ei soovita. Asjalistele õudusjutufännidele igal juhul.
Teksti loeti eesti keeles

Pean seda üheks Lovercrafti parimaks looks. Kuid siinkohal jääb alati küsimus, kust lõppeb reaalsus ning kust algab maailm, kuhu meil asja pole?
Teksti loeti eesti keeles

Ka minuarust oli see fantastiline lugu, pinge, idee, teostus ja kirjeldused olid lihtsalt oivalised. Esimest korda seda lugedes sattusin lausa vasikavaimustusse. Kui ko~ik jutud sellised oleks siis ma muud vist ei teekski kui loeks. Kirjanik oli to~est ha"sti osanud reaalsuse piirid sassi ajada.
Teksti loeti eesti keeles

Ausalt öeldes olen ma tõsiselt raskustes selle loo hindamisega. Süzheele tahaks tegelikult ühe panna -- läheb mingi vennike, lasb kuskilt kolli lahti ja see laperdab läbi öötaeva talle akna taha ning vennike viskab selle peale lusika nurka. Vana kiriku ning üldse kogu selle künka kirjeldused olid aga head. Kokku siis otsustasin kolme panna.
Teksti loeti eesti keeles

Kristjaniga süzhee koha pealt tegelikult täiesti nõus olles ei tõuse käsi ometi kuidagi alla viie panema - üks õõvasema atmosfääriga ja sugestiivsemaid õudusjutte, mida üldse kunagi olen lugenud.
Teksti loeti inglise keeles

Lovecraft on muidugi parem kui Bloch ning oskab õõva punuda. Sü˛ee, jah, on tõesti suhteliselt saamatu, aga oh seda atmosfääri ja ah seda inimlikku traagikat. Huvitav blooper on, et Blake on lühikese ajaga omandanud kõik Euroopa elus ja surnud keeled (meeldetuletuseks: "Shambler From the Starsis" pöördub ta Lovecrafti prototüübi poole peamiselt ühel põhjusel -- too oskab ladina keelt, mida Blake ise ei mõista...). Eestikeelse tõlke juurde kuuluv illustratsioon on ka blooper, sest Blake on tegelikult üsna noor mees, pildil on aga halli habemega vanaätt, kui ma nüüd õigesti mäletan...
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Ei ole pretensiooniga ja ei kuulu Cthulhu-sarjas kesksele kohale, aga ometi on mitmest nn. `pretensiooniga põhiloost` kõvasti parem! Robert Blake`i õudne lõpp on mu meelest väga tugev tekst. Ja eelkõige just Cthulhule, Nyarlathotepile jt mõtlemata, iseseisva õudussüžeena – ja selle süžee perfektse teostusena. Tekst on dünaamiline, efektne, nooruslik, jõuline. Väga hea õudusmotiiv.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: