Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Neli, mis varjul

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003
Veiko Belials «See, mis tuikab su veres» 2005

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
4
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (9)

«Neli, mis varjul» on järg «Yamura mustadele sammastele». Samad tegelased samas maailmas. Wakanga ja Cassil asuvad otsima deemonite saladusele lahendit. See otsing ei ole kerge, kuid siiski võimalik. Selle võimaluse harjal sõites Cassili eneseteadvus karastub ja saab uue sära.
Teksti loeti eesti keeles

Millegipärast meenutavad Cassili seiklused mulle Michael Moorcocki kangelaste tegemisi. Samuti sarnaneb Belialsi stiil tuntud briti koleegi omale. Huvitav, kas see on mingi taotluslik värk või mitte. See selleks, igatahes on "Neli, mis varjul" korralikult teostatud kangelasfantaasia, mis annab tunnistust autori tegelikest võimetest. Üpris hästi õnnestunud, kuid siiski mitte päris täiuslik. Mind häiris kergus ja kiirus, millega Cassil kõik oma ülesanded lahendas. Jääb mulje, nagu oleks maailm, kus tegevus toimub, imetilluke, et kõik nii lihtne on. Ja see on ainus, mille kallal tõsiselt viriseda saab!
Teksti loeti eesti keeles

Cassil meenutab tõesti nati Moorcocki kangelasi, kuid siiski on temas oma originaalsus. Ka see järg on minu arust hea ja ma loen Cassili sarja koos Ashinari kroonikatega Belialsi paremikku kuuluvateks teosteks! Ühesõnaga mulle meeldis!
Teksti loeti eesti keeles

Cassili seiklused jätkuvad, seekord koos Wakangaga, kellega neil on tekkinud omamoodi Holmesi-Watsoni tüüpi suhe. Loos on piisavalt seiklusi ja salapära, kuigi(nagu ka peategelased ise vahel kurdavad) kõik probleemid lahenevad tõepoolest kuidagi liiga lihtsalt ja ei teki ühtki olulist tagasilööki. Aga paneme selle pealegi muistsetejumalate soosingu arvele.
Teksti loeti eesti keeles

Otsene järg Cassili seiklustele loos "Yamura mustad sambad". Lugu võtab kokku eelises alustatud liinid, kuid seekord rulluvad seiklused geograafiliselt palju laiemal ja mitmekesisemal territooriumil (kõrb, soomaa, troopikasaared). Samuti on palju kirevam ka tegelaskond kellega Cassil ja Wakanga kokku puutuvad. Lugedes tekkis silme ette pilt Araabia maades ja India ookeanil seiklevast Sinbadist. Kokkuvõttes võib järjega vägagi rahule jääda ning antav hinne pole madalam. PS: Üks koht tundus mulle kuidagi liiga ebaloogiline. Kui Cassil üritas joostes ületada soomaastikku seljakotiga, kus sees kaksteist jänest ja veel pundar tõrvikuid. See pidi ikka üks pirakas kott olema ning sellisega üritada veel hüdra eest ära joosta...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: