Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Yamura mustad sambad

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003
Veiko Belials «See, mis tuikab su veres» 2005

Sarjad:
Sisukord:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (9)

Lovecraftliku ja Howardliku mõnusa fiilinguga asi ei vääri kindlasti vähemat hinnet kui parim siinsetest võimalustest.

Miskipärast ei pidanud ma Belialsi üldse dark fantasy - ja horrori - meheks. Arvamust tuleb revideerida. Ootamatult hea 3.st osast koosnev jutt viib lugeja deemonite saarele, vintsutab ühes sadamalinnas ja saab lahenduse ühe šamaani käe läbi.

Jutustuse ümber on raam, mis viib esimesest välja ja samas juhatab sisse järgmise jutu - «Neli, mis varjul».

Teksti loeti eesti keeles

Seikleja Cassili tegemised on kogumikus ainsad, mida tõeliselt nautida võib. Seal on kõik enam-vähem paigas, nii tegelased kui ka sündmused. Cassil on tegelane, kellega autor võiks veel tööd teha, kuid siis juba pikemalt ja sügavamalt. Ma usun, et see tasub end ära!
Teksti loeti eesti keeles

Ma olen rõõmus, et see jutt saab ainult viisi, sest minu arust pole ta halvemat väärt! Me jälgime julge ja tugeva meremehe seiklusi üritades ennast vabastada needusest, mille ta oma rumaluse või ahnuse tõttu kaela sai. Super jutt! Loeksin veel kord läbi kui mul oleks kombeks häid jutte mitu korda läbi lugeda.
Teksti loeti eesti keeles

See on just selline mõnus horrori sugemetega seiklusfantaasia, mida on suvepuhkuse ajal aias puu all hea lugeda. Tõi meelde vanad head ajad, kui Indrek Hargla oma Sindbadi-jutud avaldas. Tegelikult tundub mulle praegu, et Belialsi Cassili-sari isegi ületab need Hargla kunagised saavutused. Eriti meeldisid mulle "vanas keeles" kirjutatud Staphidese päeviku lõigud (kuidas wälk wälgu järel maha kähwas jne). Ja kogu see lugu, kuidas esimeses osas Cassil püüab oma meeskonda keelitada Neetud Saarele purjetama ja teises osas on nende rollid ümber pööratud, on sellise mõnusa "life is a bitch" alatooniga.
Teksti loeti eesti keeles

Üsna kobe... Kui jätta kõrvale asjaolu, et jutustuse kangelased vanast kroonikast pikki lõike tsiteerivad olukordades, kus see väga ebaloomulikuna mõjub. Ning veel mõningad sellised loogikavääratused. Nõia tegevus esitati minu meelest ka lugejale liialt lihtsana. Aga nagu ütlesin, üldjoontes kobe.
Teksti loeti eesti keeles

Iseenesest on ilmselt tegu hea looga, ent omal ajal jupikaupa "Mardustest" lugedes jäi veidi veider mulje. Tegevuse katkestatus ja hüplikus jättis mulje, nagu püüaks autor lugejat lollitada, talt pidevalt vaipa alt tõmmates. See pole mõeldud etteheitena, "Yamura mustad sambad" ühe ropsuga läbi lugedes jääb ilmselt hoopis teine mulje kui kolme pseudolugudeks muudetud katkendit 3-4-kuuliste vahede järel lugeda. Mõlemat Howardit austan ma sügavalt ja on tore, et Belials selle sarja kirjutas.
Teksti loeti eesti keeles

Veiko Belials on ühte juttu suutnud vägagi edukalt kombineerida piraadi-robinsonaadi-zombi/vampiiri motiivid. Ilma, et ükski neist oleks teise üldse liigselt domineerima hakanud. Samuti ei ole liigse fantacy ja klišeedega üle pakutud ning suurepäraselt sobisid teksti hullunud Staphidese päevikukatked. Kõike kolme jutt eraldi Mardustest lugedes andnuks igale ühele hindeks nelja, kuid kokku liidetuna ja järjest lugedes, ei saa vähema, kui viis leppida. Üks parimaid Belialse lühipalu üldse.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: