Kasutajainfo

Veiko Belials

20.07.1966–

  • Eesti

Teosed

· Veiko Belials ·

Kolmas udu

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: Veiko Belials «Helesiniste Liivade laul» 2003

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
1
2
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (6)

On peategelane - algaja õuduskirjanik, kes üritab luua midagi vapustavat. On kaunis naistegelane, kellega noorel sulesepal on suhe. On sünge tondiloss, kus peategelane elab. On peategelase loomingukatked, mis sarnanevad lõikudele "Eksisteerionist". On nägemusi ja õõva, mis ei tekita kõhedust. On palju igasugu asju, kuid pole seda ühte, mis neid koos hoiaks.
Teksti loeti eesti keeles

Ütlen kohe ausalt välja-mulle ei meeldinud see jutt. Oli mõtetult palju erinevate juttude algusi sisse topitud ja ütlen ausalt, minu meelest polnud sellel mingit mõtet. Veel käis närvidele tüdruku surm lõpus. Ma ei saa aru mille kuradi pärast peavad ulmekirjanikud ennast õudselt osavaks, kui nad suudavad oma jutu lõpus mõne tüdruku rõvedal moel maha lüüa! Sama lugu oli Hargla Väeandrus! Kuna see jutt oli hästi kirjutatud ei saanud ma kahte panna. Aga Kolmas Udu pole minu arust hästi kirjutatud ka! Mingi suvaline jama! Ühte ei saa panna, sest mingi Belialsi võlu oli selles olemas, kuid kahest paremat hinnet pole ta minu silmis väärt!
Teksti loeti eesti keeles

Lugedes kippus meelde tulema üks teine "hullu kirjaniku" teemaline jutt - Stephen Kingi "Ballad Of The Flexible Bullet". Ja kuigi Kingi-Belialsi võrdluses meie meesjust peale ei jää, pole sellele jutule siiski midagi ette heita. See tegi lausa tuju heaks. Minu arvates parim jutt kogumikus "Helesiniste liivade laul".
Teksti loeti eesti keeles

Sügavaks kummarduseks piisab sellest loost küll ja veel. Olen seekord härra Aasaga nõus - arvatavasti on tegu kogumiku "Helesiniste liivade laul" ühe parema looga.

Ahjaa - Dumas` paroodia oli hea!

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: