Kasutajainfo

Terry Goodkind

1948-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Terry Goodkind ·

Wizard`s First Rule

(romaan aastast 1994)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
3
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

Maailm, mis Goodkind loob on keskparaselt valja moeldud ja mitte eriti originaalne. Ei, see on isegi väga ebaoriginaalne. See tahab olla epic fantasy, Hea ja Kurja vaheline võitlus. Goodkind kirjeldab paari piinamise stseeni, mis on vaga hästi kirjutatud aga ka toepoolest hirmsad. Naiteks ühe vaikese lapse ohverdustseremoonia on detailselt ja ysna oudselt kirjeldatud. Kahjuks on need stseenid ainsad, kus Goodkind suudab hästi kirjutada. Ta raamat kubiseb loogikavigadest ja veidratest leiutistest. Raamatu plussiks on see, et ta on iseseisvalt arusaadav ja et tal on lõpp ja et tegevus liigub meeldivalt kiiresti edasi. Sobiv meelelahutus, kõva "3".
Teksti loeti inglise keeles

Kena klassikaline sorcery, vahel pisut vastalise peategelasega, kes kohe kuidagi ei taha kangelane olla. Varjuderiigi teispoolsus on vahest pisut traditsioonilisevõitu, aga raamat ise on huvitavalt kirjutatud ja keskpärasusest ulatub ta kindlasti kõrgemale. Hea ja kurja piir ei ole samuti mitte liiga terav. Soovitan soojalt. Venekeelne tõlge polnudki paha, kuigi tahaksin kunagi lugeda ka originaali.
Teksti loeti vene keeles

Ma ei ütle midagi halba - maailm oli olemas, süzee oli olemas, tegelased olid seeditavad, love-story oli olemas, maagia oli olemas,isegi lohe oli - no mida sa hing veel tahad! Ja igav ka ei hakanud.
Teksti loeti vene keeles

Peab tunnistama, et autor on palju lugenud. Eriti palju veel igasuguseid teoseid, kus kirjeldatakse sadismi ja piinamisi. Need stseenid olid tal tõepoolest IMHO parimad, mis ükskõik millises ulme alaliigis ükskõik mis ajal ükskõik kelle poolt kirja on pandud. Aeg-ajalt on Goodkindi lugedes lausa selline tunne, et nii haiglase fantaasiaga tüüp ei saa olla terve mõistusega. See, mis sadismi kõrval on, enam nii ainulaadne ei ole. Kohati on väga head huumorit, põnevust jagub samuti. Igati loetav. Sisust: Maailm on maagia abil jagatud kolmeks. Ühes osas elab nooruke Richard. Ühel päeval kohtab ta kurja võluri Darken Rahli eest kaitset otsivat neidu - kes pole aga mitte tavaline neiu. Richard, neiu kahlan ja kaks Richardi sõpra, Zedd ning Chase, asuvad päästma maailma.
Teksti loeti inglise keeles

Tavaliselt ei ole ma eriti aldis kätte võtma 800 leheküljelist eepost, aga antud juhul on mul heameel, et ma seda tegin. Tegemist on siiski väga hea teosega.

Tegelased on väga tõetruud. Raamat sisaldab isegi kaarti, mis on tegelikult natukene nigel (mõned kohad on kaardil jäetud märkimata). Siin kohal võibki öelda, et maailm, mille TG on loonud, on natuken liiga lihtsakoeline (ei anna võrrelda Tolkien`i Middle-earthiga). TG ei lähe liiale kirjeldustega. Eriti hästi kirjeldab ta piinamise stseene. Autoril on oskus tuua esile uusi asjaolusid just siis, kui tundub, et asi hakkab igavaks minema.

Teose negatiivseks küljeks ongi võib olla see, et ta kipub veidikene venima (tegemist on siiski 800 leheküljelise eeposega). Seega panen hindeks viie pisikese miinusega.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: