Kasutajainfo

Gregory Frost

1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Gregory Frost ·

Lord Tophet

(romaan aastast 2008)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Teise osa õigem pealkiri oleks olnud Bridge of Fools, kui ei tahetud panna pealkirjaks Pons Ansinorum, mis nime all seda kõigepealt tutvustatakse. Selle näol on tegemist maailmaga, mis kõiki teisi ühendab, ja selles ja selle kaudu toimub päris palju teise osa tegevusest.

Tegevus läheb edasi täpipealt sealt, kus esimene osa lõppes – Leodora valib loheanumas oma kingitust, millega kaasneva jumalate õnnistusega taastatakse katkust räsitud sild oma endisesse ilussse. Ilusse, mille hävitas Lord Tophet tema isa Bardshami etenduse järel. Lord Tophet, kes nimetab ennast ka Kaoseks ja keda peetakse üheks jumalatest. Silla taastamine endisse ilusse inspireerib valitsejat tühistama varjuetenduste keeldu ning Leodora asub Jaxi nime all etendusi andma – ning kohalikke lugusid koguma ja meres peegeldunud sillale pääsu otsima. Soter on tiba armukade Diverusele, kes ilmselgelt on Leodorasse armunud. Lisaks läheb Soter aina närvilisemaks, kuna Leodora kuulsuse kasvuga on arvata, et peagi jõuavad ka Topheti Agendid nende jälgedele. Nii lähebki.

Kes on Lord Tophet ja miks ta ajas taga Bardshami – Leodora saab seda teada enne kui lugejad, niiet lugejad peavad kannatlikult aina edasi lugema, ei räägita neile midagi ette. Ka salapärase korallmehe roll ei selgu enne lõppu.

Frost on hea jutuvestja, ta on kokku pannud põneva maailma ja sellest tahaks veel lugeda.

Teksti loeti inglise keeles

Ma olen Liisaga üsna nõus. Diloogia esimene osa näitas kummalist, kuidagi kalüpsolikku, lopsakat, 1001 öö jutte meenutavat maailma. Teine osa tõmbab alates keskpaigast kuidagi hoopis süngemad toonid sisse, mis aga diloogiale kõvasti kasuks tuleb. Kahte eraldi romaani eraldi tegelikult lugeda ei saa ja ainult esimese osa lugemine annab küll aimu, millega tegu, see aimdus on aga üsna eksiteele viiv - teine osa lisab hoopis uut kvaliteeti. Kahest osast kokku moodustub summa, mis on suurem kui liidetavate väärtus.

Ka mina tahaks sellest maailmast juurde lugeda. Peabki uurima, kas Frost äkki rohkem pole sinna midagi kirjutanud. Varjusilla - diloogiat tuleb kindlasti õnnestumiseks lugeda. Mina oleks selle küll Bridgeworld`iks ehk Sillamaailmaks ristinud aga noh, olgu peale.

Teksti loeti inglise keeles

Lõpplahendus valmistas mulle pettumuse. Selline tunne oli, et loo ladumiseks kasutati rohkem telliseid, kui neid pärast üldse vaja oli. Lugesin igaks juhuks läbi ka eelnevad arvustused ja veendusin, et (vist) mitte midagi mulle arusaamatuks ei jäänud.
 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: