Kasutajainfo

Gregory Frost

1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Gregory Frost ·

Madonna of the Maquiladora

(jutt aastast 2002)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2002; mai
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

"Maquiladora" peaks hispaania keeles tähendama tehast. Lugu toimub USA - Mehhiko piirilinnades El Pasos ja Juarezes, mida peetakse üldiselt kandiks, kus saatan ise kah ei ela. Toimumisaeg on vist veidi tulevikus ja jutt on äärmiselt depressiivne.Fotograaf satub hea loo-otsa peale, ühes tehases Juarezes on mees, kellele ilmub Madonna. Meest peetakse seepärast peaaegu prohvetiks, ta edastab Madonna sõnumit - elu on sitt, aga kannatage välja, jumal armastab teid ja teises ilmas on palju parem. Tehas, muide paneb kokku miskeid vidinaid, mida kasutatakse planeeritaval Marsi-lennul kosmonautide masenduse ja üksinduse leevendamiseks. Selge see, et fotograaf asjub asja uurima.

Loo põhimõõde pole tegelikult ulmes ja paari sõnaga seda siin lahti ei seletagi. Kirjanduse igiammused teemad - usk, lootus, armastus, variatsioonid nendel teemadel. Kirjanduslikult tasemelt on tegemist väga meisterliku tekstiga, on sellist ehedat ja siiralt loodud sügavust, mitte punnitatut ja literatuuritsevat. On oskuslikult realiseeritud manduva kolka atmosfäär ja selles kõik detailid loole kaasa rääkima pandud. Veidi teravam puänt oleks ehk kasuks tulnud.

Teksti loeti inglise keeles

Nõustun, et väga hea lugu. Kohati mõningad detailid (eriti alguses) nagu häirisid ning vahel näis, et autor kiirustas mingite sündmustega aga üldiselt väga hea stiiliga ja tunnetusega kirjutatud. Probleemide käsitlus ei muutunud kordagi läilaks. Kiita võiks tegelikult seda lugu peaaegu igast kandist.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2021
mai 2021
aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021

Autorite sildid: