Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

The Fuller Memorandum

(romaan aastast 2010)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Esiteks on see muidugi must read kõigile, kes otsivad suurest kirjandusest vihjeid väiksele Eestimaale. Nimelt toimuvad edasise suhtes tähtsad sündmused 1921. a. külmal talvel siinmail ning olustikku on pisut ka kirjeldatud. Vihjena võiks veel öelda, et omakorda nende sündmuste tausta paremaks mõistmiseks tuleks üle lugeda Remsu mahukas romaan "Ungern-Sternberg – sõjajumal". Muidugi räägib ka Stross selle baltisaksa taustaga mehe tegevusest Mongoolias üsna põhjalikult, ent teine pilk asjale võib midagi lisada.

Romaan koosneb nagu kahest erinevast poolest. Algus on le Carre vaimus vaikselt tuure koguv spioonikas, kus kõik kahtlustavad kõiki – või vähemalt peaksid seda tegema. Lõpp aga on zombi apokalüpsis, kus laipu – nii liikuvaid kui liikumatuid – ei jõua kokku lugedagi. Üldiselt mulle aga ei meeldi lood, kus peategelane on enne lõppu juba väga auklik ja pilditu, siis aga päästetakse ta siiski ära. Mitte et ma Bob Howardile halba sooviksin, aga see päästmine oli ju väga etteaimatav.

Niisiis, pesumaja, briti salaluure okultsete juhtumite osakond tegutseb, püüab jõudumööda ära hoida vanade jumalate tagasitulekut ja muid pahandusi, aga vastikud avajad on sel korral jõudnud oma agendi sokutada pesumajja endasse, päris kõrgele kohale. Nalja saab ka, aga kompositsioon pole mumeelest kõige õnnestunum.

Teksti loeti inglise keeles

Meeldis tegelikult rohkemgi kui Jennifer Morgue. Detailina oli eriti lõbus muidugi see, kuidas selgitati iPhone'i ebanormaalset edukust kui neljanda (või oli see viienda?) astme lummust (meeldivusloits ehk glamuur, mille kohta Stross pruugibki nii toredasti sõna glamour). Ja üle kogu teose on laotatud tekina tunne, et miskit kurja on vääramatult tulekul...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: