Kui eelmistes osades oli rohkem intriigide punumist ja kavaldamist, siis nüüd läheb massiivseks andmiseks. Algatuseks plahvatavad Washingtonis kaks strateegiliselt õigesse kohta paigutatud tuumapommi ja pühivad Valge Maja koos sisuga maa pealt – no ja paarkümmend tuhat juhuslikku möödujat koos sellega. Vahepeal algab rohkem taustasündmusena India-Pakistani tuumasõda. Ning lõpetuseks külvab USA lennuvägi vesinikupommidega üle kogu selle keskaegse riigikese paralleelmaailmas, kus Klann seni elanud. Lisaks jagub haaranguid, riigipöördekatseid, atentaate ja muid pahandusi.
Peategelanna Miriamist siiski ei saa uue kuninga ema, aga kuninganna tiitel jääb talle külge ja suuresti tema juhtimisel kolivad mitmest omavahelisest kodusõjast laastatud klanni ärksamad liikmed sellesse maailma, kus sotsialistliku revolutsiooni järel võimule tulnud seltskond end kehtestada püüab. Lihtne ei tõota see uus algus tulla: nagu ikka, kuuluvad sotsialistliku ("võrdsustajate") partei ladvikusse avantüristid, verejanulised mölakad ja üksikud naiivsed idealistid.
Kuna olulisi sündmusi toimub siin ja seal, on autor ka jutustamisviisi muutnud. Kõrvalepõikeid ja "pealtkuuldud kõnelusi" oli varemgi, nüüd on aga lisandunud terve hulk episoodikesi, mille osaliste peamine roll on valel ajal vales kohas olla ning kaduda koos pommiplahvatuse, kokkuvariseva maja või muu sellisega. Ehk siis kurta mingite olmemurede üle. Järele mõeldes: võimalik muidugi, et viga on minus ja kujutlusvõime pole enam kõige erksam. Aga ei hakka need muud nii selgesti silma ees elama kui meile tuttav maailm. Seetõttu kujuneb Miriami kunagine boyfriend, politseinik Mike üha sümpaatsemaks tegelaseks ja tema askeldustele on kergem kaasa elada.
Pauguga lõpp oli küll ära, aga lahtisi otsi jäi piisavalt ja ise loeksin küll meelsasti edasi. Ma küll ei usu, et Stross sellele vastuse leiaks, aga vähemalt küsimus on ju püstitatud: miks üks ühiskonnakorraldus osutub edukaks, teine aga mitte, isegi kui mõlema käsutuses on sarnased ressursid. Aga ka mittetoimivate mudelite kirjeldamine aitab selle üle mõtiskleda. Nii et ainult meelelahutus see sari ehk ei olegi.