Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

The Atrocity Archive

(romaan aastast 2004)

ajakirjapublikatsioon: «Spectrum SF» nr 7 (november 2001) – nr 9 (juuli 2002)
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

Raamat algab sellega et keegi Robert Howard, miski Inglise eriti salapärase salateenistuse salaagent, istub varitsuses põõsas ja kylmetab. Enamasti teenib Bob omale leiba kontoris, IT administraatorina. Aga nyyd näed – saadeti välioperatsioonile. Tuleb tuttav ette? Lukjanenko Dozoride sarja esimene raamat algas just samamoodi. Iseasi et vampiiride asemel on tolle salateenistuse vastalisteks Lovecrafti loomingust pärit “muistsed koletised”.

Yldiselt on see romaan arvatavasti välja kasvanud mõned aastad varem ilmunud lyhijutust “A Colder War”. Jutt oli loomulikult kontsentreeritum, samas on Strossil teinekord just liigse teksti kompressimisega probleemid – nii et lohisevaks seda teksti kohe kindlasti pidada ei saa.

Eraldi tuleb ära märkida Bob Howardi kahe syydimatu homost kaasyyrniku tegelaskujud, kes keldris deemoneid välja kutsuvad ja tõeliselt lõbus meetod omleti valmistamiseks – muna kloppimiseks ilma koort lõhkumata on sinna sisse vaja systida rauapuru ja paigutada muna pöörlevasse magnetvälja :)

Teksti loeti inglise keeles

Nagu autor järelsõnas tunnistab, on tegemist spioonithrilleriga, millele on lisatud paras annus okultismi. Mõned maailmaehituslikult olulised faktid on aga järgmised: Turing lahendas NP-täielikkuse teoreemi, mille tagajärjel on matemaatikal olemas rakenduslik külg - maagia -, mis võimaldab luua ühenduskanaleid paralleeluniversiumitega ja valmistada muid kasulikke pisividinaid; igal vähegi võimekal riigil on salateenistus, mille eesmärgiks on kõike seda üldise paanika vältimiseks avalikkuse eest salajas hoida ning uuestiavastatud salastatud infole ning selle avastajale õigeaegselt käpp peale panna. Loo peategelane on üks sellistest "avastajatest", kes värvati salateenistusse pärast seda, kui ta Mandelbroti fraktalit uurides liiga sügavale oli jõudnud ja arvutuste tulemused ähvardasid kujuneda tema kodulinnale pehmelt öeldes hävitavaks. Lugu ise on aga igati huvitav, soovitan.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: