Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

Lobsters

(jutt aastast 2001)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2001; juuni
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
1
1
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (5)

on küll Hugo nominant, kuid vast liiga hea, et võitjaks tulla. üpris ehe küberpunk. tekitades samas küll küsimuse: kas me siis sellise küberpungi eest võitlesime :) no et on palju loba ja action praktiliselt puudub. praegusel hetkel on see loba küll hea ja aktuaalne, ent kümnekonna aasta pärast tundub tõenäoliselt absurdsena.

ütleks, et tõlkimatu: kui mõisted, millest vihjamisi üle lennatakse, lahti kirjutada, tuleb tõlge kaks korda pikem kui originaal - ning kui miskite agurismidega asendada, siis jääb tavalugejale loetamatuks. siiski, puänt tõstab hinde miinusega viiele.

tagantjärele, teades (enam-vähem), kuhu jutt hiljem veereb, peab tunnistama, et avapeatükis on hilisema alged ikka üsna kindlakäeliselt paika pandud.

Teksti loeti inglise keeles

Must Kass ütles olulise ära: palju loba. Poole jutu peal tuli mul õel mõte, et kui Olev Remsu ulmet edasi kirjutaks, siis see oleks umbes selline (võrdle näiteks jutustusega "Kalad kuival")... Teine pool oli natuke parem, kui esimeses pooles poetatud vihjed hakkasid mingit mõistuspärast skeemi moodustama, aga Strossil on siiski palju paremaid jutte. Kokku siis tuleb hindeks "rahuldav".
Teksti loeti inglise keeles

Hämmastav sitt. Ma hakkasin seda küllalt lühikest juttu lugema umbes nädala eest, ei jõudnud aga suurt kuhugi, sest umbes ühe lehekülje lugemise järel tekkis äravõitmatu uni. Põhimõtteliselt võib vist Strossi soovitada inimestele, kellel unega probleeme.

Sisust kui sellisest pole ka midagi rääkida, mingi segane jampsimine. Ma küll loodan, et see Accelerando läheb pikapeale paremaks, algus jättis ikka väga kehva mulje. Üsnagi ebatõenäoline ja tüüpiliselt-küberpunklikult ülitüütu teema ei jäta paraku erilisi illusioone.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: