Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

Antibodies

(jutt aastast 2000)

ajakirjapublikatsioon: «Interzone» nr 157 (juuli 2000)
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Loo peategelane Geoff töötab IT firmas ja on kyynarnukkideni arvutis, tuksiläinud võrgukaarti ravimas. Kontoris lähevad lahti kuuldused, et keegi matemaatik-kavalpea on leidnud meetodi suurte algarvude korrutiste teguriteks lahutamiseks. Kui säärased kuulduse tõesteks osutuvad, on yhe hoobiga vesi peale tõmmatud enamlevinud krypteerimislagoritmidele.

Geoff vannub mõttes tulist kurja. Igavene häda nende Kristluse-Islami kallakuga maailmadega. Nagu lemmingud, jumala eest..

Wõrokas kurdab listis, et ulmekirjanikud on oma tehnilise kirjaoskuse tasemelt kusagil yle-eelmise sajandi lõpus. Noh, siin loos kasutati sedavõrd ohtrasti moodsaid akronyyme, et mitmes kohas võttis kukalt sygama.

Iriseda võiks selle loo kallal siit ja sealt.. Aga miskipärast ei taha. Selline tihe käsitlus Tehisintellekti problemaatikast. Ei mingit kybepungile omast udutamist. Abiks puänt veel takkaotsa. Ehh.. saab viie.

Teksti loeti inglise keeles

Ei tahaks ka vähem kui 5 punkti anda, aga siiski saab 4+ mõnede kahtlaste kohtade tõttu... Näiteks olid tüüpidel küll kokku lepitud paroolid, mida hädaolukorrast ja viivitamatust evakuatsioonist teatamiseks kasutada, aga peategelane käis ikka pangaautomaadist raha välja võtmas, kui asi tuliseks läks. Selliste olukordade puhuks polnuks ju raske lauasahtlis pakki kulunud rahatähti hoida? Teiseks oleks olnud usutavam, kui peategelane oleks ise suutnud vastavat artiklit lugeda, mitte pidanud lootma mingile doktorandile, kes tal QA osakonnas "Quake`i" mängides võrku testis. Kolmandaks äratab ju justnimelt liigne kiirustamine kahtlust ja nii edasi ja nii edasi.

Plussi poole peale võib kanda hea visiooni sellest, kuidas lihtrahvale arusaamatud avastused maailma pahupidi pööravad.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: