Kasutajainfo

Daniela Piegai

11.01.1943-

Teosed

· Daniela Piegai ·

Storia per un bambino perduto

(jutt aastast 1989)

ajakirjapublikatsioon: «Futuro Europa» nr 2 (märts 1989)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Lugu kadunud lapsest»
antoloogia «Nekromanteion» 2011

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
4
2
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (6)

Loo tegevus toimub 19. sajandi Firenzes ja selle minategelaseks on petisest vanamehe poolt üles kasvatatud orvust tütarlaps, keda vanamees ka pettuste läbiviimisel ära kasutab. Saabunud on külm talv. Tüdruk läheb tänavale meestele külge lööma, et nende kallal sulitempe toime panna, ja satub ühe härrasmehe otsa. Hetkest, mil too ümiseb Puccini meloodiat ja hetk hiljem meenub talle, et seda polnud tol ajal veel kirjutatud, saab iga ulmefänn aru, millest selles loos jutt...

Tegelikult täitsa armas lugu.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu ajas rändajast härrasmehest, kes meisterdab 19. sajandi lõpu Firenze kerjustüdrukule lapse valmis. Ajas rändamine pole teadupärast praeguste füüsikaseaduste järgi võimalik, kuigi ajarännakute lugusid on ikkagi huvitav lugeda. Lugu oli selline "käib kah" tüüpi, ebameeldivalt palju oli emotsemist, aga kõlbas korra lugeda küll.
Teksti loeti eesti keeles

Vist ikka niipalju ei meeldinud, et "nelja" saaks. Kui autoriks oli Itaalia ulme kuninganna, siis tekib tahes-tahtmata küsimus, et ega ta ei ole sohilaps või mõnest viletsa verega kõrvalliinist. Teksti rikkus esiteks ära see, et tüdruk esimeses pooles mõttes igakui fraasi ja liigutust kommenteeris ja teiseks see, et mingisugust sisukamat ja efektset lõpetust ei olnud. Hästi, kolmele võib plussi taha mõelda, et tüdruk raudteejaamas passimas käib. Aga üldiselt mulle autori jutustamismeetod ei meeldinud. Isikliku mõtteavaldusena: et inimkonda teda vaevavate eelarvamuste küüsist päästa on ajarändudeks kõige viletsam põhjendus, mida ma kohanud olen. Parem siis juba üldse niisama, ilma põhjuseta.
Teksti loeti eesti keeles

Kuigi ajarändude teemal on huvitav spekuleerida, pole see tegelikult eriti tänuväärne tegevus, sest mingit uut vaatenurka selle juures on väga raske leida. Ometi paljud autorid ikkagi lähevad sellele libedale teele. Enamus ebaõnnestub, kuid mõni siiski suudab midagi lugemisväärset kirja panna. Daniela Piegai "Lugu kadunud lapsest" žanrit ümber ei kujunda, kuid sellest hoolimata on tegu täitsa toreda looga, mis keskendub rohkem emotsioonidele kui tegevusele. Arvestades autori ning peategelase sugu on see ka täiesti mõistetav. Mõneti muutis see mind küll natuke ettevaatlikuks, sest pelgasin liigset tundlemist, kuid õnneks püsis kõik kuni lõpuni kenasti tasakaalus. Natuke häiris küll tegelaste motivatsioon, mille põhjendused olid üsna kahtlase väärtusega, kuid üldmuljet see rikkuda ei suutnud. Neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: