Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970-

  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Tagasi tulevikku IV

(lühiromaan aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2003; november
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Indrek Hargla «Roos ja lumekristall» 2006

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.714
Arvustused (7)

Hea, aga mitte ylim. Lugu tundub kannatavat liigse kiirustamise all, mist6tu on sisse lipsanud m6ned n2pukad. V6iks ju kiita, aga see on juba "Algernon"`is tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Doc ja Marty tegutsevad jälle, kuigi seekord võtavad nende seiklused mastaapsema mõõtme, ning teksist jookseb läbi tubli hulk ajaloolisi tegelasi.Hea jutt, kui mitte väga hea. Huvitav, hea süþeega ja hästi kirjutatud, kuid see on ju Hargla puhul tavaline. Mulle meeldis, kuigi ma ei saa mainimatta jätta, et autor pole "Tagasi tulevikku" sarja feelingule täiesti pihta saanud. Ma ei tea, kas see nii pidigi välja kukkuma või mitte ja erilist vahet pole ka. IV osa on natuke süngem ja tõsisem ning üldjoontes vääriline järg asjale, millele ma olen juba ammu järge oodanud.
Teksti loeti eesti keeles

Parem kui filmid, ehkki need olid samuti head. Näiteks Metsikut Läänt kujutas Hargla märksa originaalsemalt ja huvitavamalt kui Zemeckis kolmandas filmis.
Teksti loeti eesti keeles

Kui nüüd tahetaks selle järje põhjal üksüheselt film teha, siis ilmselt ei oleks Robert Zemeckis õige mees seda tegema. Sest kuigi tegelased ja peamine idee on sama, ei ole tegu teps mitte komöödiaga. Minevikumaailm on tunduvalt süngem (tahaks öelda et realistlikum), samuti on ka Doc ja Marty kuidagi filosoofilisemad ja kalduvad sageli koomuskitegelastele sobimatutesse mõtiskeludesse. Probleemid, mida lahendatakse, ei ole enam peategelaste isikliku elu vallast vaid tegelda tuleb lausa terve lääne kultuuri päästmisega. Ja selle eest mingis mõttes üsna ränka hinda maksta.
Teksti loeti eesti keeles

Täna on "Tagasi tulevikku" päev ja sel puhul arvustan "Tagasi tulevikku" IV osa.

Minu jaoks on see lühiromaan saanud sarja lahutamatuks osaks, ma ei suuda hästi mõelda sellest sarjast ega Marty McFlyst ilma IV osata. Kiirustamise märke ma ei täheldanud. Esimeste seeriate õhustikuga Hargla osa hästi kokku ei läinud, aga see vist polnudki Hargla eesmärk ja mingil sügavamal tasemel, vaimu poolest sobib see teiste sekka suurepäraselt.

Marty elab siis nii-öelda olevikus (1980-ndates) ja Doc minevikus (1880-ndates). Kuid Doc ei suutnud hoiduda ajamasina katsetamisest, sattus sellega Prantsusmaale ja avastas, et on ajaliinis midagi põhjalikult kihva keeranud. Teda aetakse segi tema kauge sugulase Emmerich von Brauniga ja tahetakse isegi tappa. Siiski õnnestus Emmettil saata Martyle appikutse ja eks Marty tuligi sõpra hädast välja aitama. See ei käinud küll nii lihtsalt kui võinuks arvata ja võttis palju, palju rohkem aega. Lõpuks said asjad siiski enam-vähem joonde. Marty sai vähemalt rikkaks ja täpsuslaskuriks.

Teksti loeti eesti keeles