Kasutajainfo

Indrek Hargla

12.07.1970–

Biograafia Bibliograafia
  • Eesti

Teosed

· Indrek Hargla ·

Vereta jaht

(jutt aastast 2001)

eesti keeles: antoloogia «Vereta jaht» 2001

Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
5
9
0
0
0
Keskmine hinne
4.357
Arvustused (14)

Vaimude ja muude paranähtuste fotografeerimine on selline parateaduslik teema, mida ka väljaspool ilukirjandust palju leierdet. Seetõttu oligi arvata, et ega siit midagi väga algupärast välja ei võlu. Siiski areneb jutt pinget kruvides, ent lõpp vajub kuidagi ära.
Teksti loeti eesti keeles

Lihtsakoelise ülesehitusega mõjuv lugu. Hakka või ise järele proovima! Õuduslooks päris liigitada ei julge, kuid sinna-kanti elamus see tegelikult ikkagi oli. Mulle tegelikult meeldivad reaalismi kalduvad jutud. Kuigi loo võimalik arendus oli selgelt läbinähtav, ei loe ma seda puuduseks, sest huvi see ei kahandanud.
Teksti loeti eesti keeles

Fotograafiat on varemgi kasutatud ulmes. Ka eesti omas. Nii, et midagi uut polnud. Küll aga on nauditav Hargla sulejooks.
Teksti loeti eesti keeles

Selline süzhee tuleb kuidagi väga tuttav ette. Ei tule küll täpselt meelde, kus ma seda kohanud olen (vist oli mingi X-faili või Teiselpool piiri osa?), kuid selline tunne oli juba esimestest lõikudest peale. Muidu aga on tegu igati korraliku jutuga.
Teksti loeti eesti keeles

Tundus nagu kirjanik yritaks vahepeal liiga suurt pähklit närida. Pähkliks loen yritust seletada surmade erinevusega seotud surmajärgset saatust. Miks jahtida just tulekahjusi? Ka muudes õnnetustes, mida 911s kajastub, on võimalik vaime põmst näha. Kas võib siis arvata, et kui inimene peaks hukkuma maaväringus, tornaados või tsunamis siis kah tema hinge võib näha nii jalutamas seal, kuid teistes õnnetustes mitte? Või on tuli ainus niimoodi "priviligeeritud" element? Muidugi oli see Hargla lugu ikkagi nauditav ja erilist põhjust ei leia, miks hinnet alla 4 panna.
Teksti loeti eesti keeles

Teada-tuntud Hargla kvaliteet. Ometi olen kuidagi märganud et mind "kõnetavad" rohkem kodumaise taustaga Hargla lood, etnohorrorid või muud eestimaised. Välismaal toimuv välismaalasest (mina)tegelas(t)ega lugu pole kuidagi nii eheda ja käegakatsutava tundega, mis küll ei vähenda loo väärtust ja professionaalsust,mis sest aimub. Tubli ja tugeva "nelja" teenib ära küll.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: