Kasutajainfo

Dalia Truskinovskaja

13.05.1951-

Teosed

· Dalia Truskinovskaja ·

Uskoritel

(jutt aastast 1995)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

kõigepealt peab tunnistama, et ma ei tea Uskoriteli ilmumisaastat, lihtsalt et varaseimad failikogumid, kus see sees on, pärinevad mumeelest 95. aastast. ja kahtlemata ajendas mind lugema isand Rauxi arvustus hoopis teisele Truskinovskaja loole. tuli pähe vaadata, kas on arvutisse settinud selle läti juuditari lugusid ja, näe, oligi.

ega kõik lood ei peagi kenasti algusest lõpuni veerema. kui asjad enam-vähem selged, ei olegi ju vaja otste kokkusidumisele lisalehekülgi kulutada. eriti kui lugu nagu raamis ja see raam ise kah kena. antud juhul raami algus on hea. et ei alga jutt mitte sellega, et "kõndis superagent mööda võõrast planeeti", vaid et kosmosesadama ehitamisel tekkis paus, ühe monteerijatebrigaadi lähetus lõppes, teised polnud veel kohale jõudnud, ning polegi siis dispetsherteenistuse näitsikutel ja rändlitsimaja näitsikutel muud teha, kui arutada, kellel parem teenistus. ning oma lendu ootav kosmoseluuraja satub ligi astuma ja oma seiklustest pajatama. olgu öeldud, et raami teine pool on kehv - umbes et: "ja siis läks tavaline jama jälle edasi".

lugu ise on aga selles, et universumis on palju inimsarnaste tüüpidega asustatud planeete ning juba mitmendat põlvkonda käivad osavaks aretatud luurajad ükshaaval vaatamas, et kes ja kuidas. ulmeline osa on selles, et konkreetsel planeedil on lapse sündimiseks lisaks mammale vaja kahte papat. kusjuures meessugu ongi kaheks jagunenud, ühed, kelle võimuses on raseduse esimese faasi käivitamine, ja teised, nn "kiirendajad", kelle osalust on vaja raseduse viimiseks teise, juba lõplikku faasi. kusjuures neid esimeses faasis looteid võib mamma endas päris mitmeid kanda, aint et kõhtu tuleb käruga ees lükata või umbes nii. ühiskond toimis seni, kui miski usuhull hakkas jutlustama monogaamset abielu. solvunud kiirendajad läksid metsa elama ja luuraja satub keset suurt segadust.

seega palju ebausutavat tegevust, hulk kistud nalju, ent siiski ka päris naljakaid ütlemisi ja naljakalt väärastunud kujutlusvõimet. ei kanna autorit veel päris maha.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: