Kasutajainfo

Ljubov Lukina

4.02.1950-14.05.1996

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ljubov Lukina · Jevgeni Lukin ·

Missionjerõ

(lühiromaan aastast 1989)

ajakirjapublikatsioon: «Iskatel» 1989; nr 6
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

Raamatu tegevus leiab aset paralleelmaailma polyneesias. Vahetult enne seda, kui "meie" polyneesia euroopa misjonäride-kolonisaatorite ikke alla langes. "Sealses" polyneesias aga lähevad asjad mõnevõrra teisiti!
Nimelt sai "meie" maailma kauges tulevikus grupil tegelinskitel ajalooraamatuid lugedes eurooplaste omaaaegsest takistamatust vallutustegevusest sygavalt siiber. Nii võtsidki nad kätte ja ehitasid omale aparaadi, mille abil nad (umb.) XVI saj. lõunamere saartele siirdusid. Kohalikku rahvast eurooplaste sissetungi vastu valmistama/relvastama. Kohalikud aga - rahumeelsed pohhuistid, nagu nad olid, ei - kippunud hoiatusi kuigivõrd tõsiselt võtma. Selle vastu syndis "tulnukatel" geniaalne idee - nad jagasid kohaliku arhipelaagi kaheks võrdseks osaks, ässitasid need omavahel sõtta ja varustasid mõlemaid pooli kaasaegse relvastuse valmistamiseks vajalike tehnoloogiatega. Pärismaalased osutusid paremateks õpilasteks kui eales karta osati..
Nii juhtuski, et kui 61ndal aastal peale "tulnukate" saabumist neli eurooplaste karavelli arhipelaagi sisse seilasid.. kohtusid nad yle tuhande, ei, mitte kanuu, yle tuhande lennukikandjaga! Häda eurooplastele!
Kokkuvõtteks - viimasepeal hea lugu oli. Tekstile saab võrgus ligi järgmist linki pidi: Moshkowski raamatkogu.
Teksti loeti vene keeles

Sisu kohta on Avo juba päris pikalt kirjutanud ja tahaks siinkohal ära märkida, et võib-olla isegi liiga pikalt, sest täieliku lugemismõnu saavutamiseks tuleks lugema hakata valge lehena s.o. mitte ette teades, kes, mis ja miks jms. Lugema asuda aga tasub, sest lugu on super. Ülikõva. Kohustuslik kirjandus.

5 mitme plussiga.

Teksti loeti vene keeles

Ühinen eelarvustajaetga, tõesti väga hea lugu, viimasel ajal loetud lugudest üks parimaid. See, millest kirjutas Avo, on allest ettevalmistus võimsale lõpule (kuigi viie mõõt oli täis tükk maad enne lõppu).
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021

Autorite sildid: