Kasutajainfo

Maureen F. McHugh

13.02.1959–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Maureen F. McHugh · David B. Kisor ·

Whispers

(jutt aastast 1993)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 1993; aprill
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Jutt mille tegevus leiab aset mitte eriti kauges tulevikus. Viimase kahekymne aasta vältel on maakeral AIDS-ile sarnast laastamistööd teinud kummaline nakkushaigus nimega EID. Haiguskandjad levivad õhu kaudu, peiteperiood on mitu aastat ning suremus on kuni 75%. Niisiis, igati tõhus tapja.

Tegevus toimub hiinas. Pekingi lähistel, väikeses alevihaiglas praktiseerib grupp noori ameerika arste. Tervishoiuga seal mail lood teadagi halvad. Rahvas elab ylitihedasti koos - nakkused kerged levima. Peale selle on tulenevalt kohaliku majanduse primitiivsusest (myrgised kunstväetised ja pestitsiidid, kantserogeenset tahma tekitav sysi jne.) tegemist võrdlemisi ebatervisliku elukeskkonnaga. Yhtlasi möllab seal loomulikult eelnimetatud EID.

Yhel päval satub sinna alevihaiglasse hiinlasest noormees. Poisil diagnoositakse EID ja kuivõrd toimivad ravi selle vastu ei ole (ainult pea-aegu toimiv vaktsineerimine), siis kirjutatakse ta haiglasse sisse ja jäädakse ootama - äkki jääb ellu. Esialgsed märgid ei ole kuigi lootustandvad. Poiss sonib viis päeva kõrges palavikus. Kuid siis hakkab tasapisi paranema! Selline asjade käik on haiguse normaalsest kulgemisest märkimisväärselt erinev. Enamik haigeid kas annavad otsad või paranevad märksa kiiremini.

Mõni aeg hiljem kirjutatakse poiss haiglast välja. Kuivõrd noormehel on yhe arstipreili vastu miskid soojad tunded tekkinud, siis käib ta endiselt aegajalt haiglas nägu näitamas. Yhel säärasel visiidil paneb arst tähele, et lisaks ootamatule paranemisele synnivad noormehe organismis muudki imelikud muutused..

Stoori iseenesest justkui ei olegi suurt midagi yllatavat. Viie saab ta aga selle eest, et on mõnusalt hästi ja kompetentselt kirjutatud. Esiteks see Hiina alevik. Yks autoritest on mitu aastat Hiinas elanud ja seda on lugedes tunda. Et inimene team mida ta räägib. Samamoodi kometentsed paistavad autorid olema rakendusliku meditsiini valdkonnas. Kusjuures see kõik on taust. Asjast enesest, ehk siis tollest haigusest, kõneldakse põhiliselt vihjamisi. Ja ka see on autoritel igati hästi välja kukkunud. Ilus kopsakas viis.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: