Kasutajainfo

David Brin

6.10.1950-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· David Brin ·

Startide Rising

(romaan aastast 1983)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.6
Arvustused (5)

Lahingus vigasaanud Maa kosmoselaev, mille meeskonnas on delfiine ja inimesi, maandub remondiks Kithrupi planeedile. Planeedile jõuavad ka maalasi jälitavad kosmoselaevad. Lahing jätkub maal, vees ja õhus.Lõpuks suudavad maalased delfiinist kapteni juhtimisel edukalt hüperruumi põgeneda. Lahingukirjelduste kõrval on teoses väga oluliseks eri liiki delfiinide omavaheliste suhete kujutamine ning nende suhe inimestesse. Romaan oli väärt nii Nebula kui ka Hugo auhinda.
Teksti loeti soome keeles

Maalt saadetakse välja ekspeditsioon eksperimentaalse meeskonnaga. Eksperimenteeritakse sedapuhku mitte robotite vaid delfiinidega. Nimelt on tegemist esimese delfiinide endi poolt juhitud laevaga. Paar inimest kes kaasas, on rohkem vaatleja staatuses. Kogemata kombel avastab too ekspeditsioon miski udukogu seest terve armaadatäie paari miljardi aasta vanuseid hiiglasuuri kosmoselaevu. Lähema torkimise peale lendab noist yks ilmatu pauguga pilbasteks. Rusudest õnnestub välja õngitseda yhe endise omaniku muumia. Kõigest sellest antakse pahaaimamatult teada kompetentsetele organitele Maal. Seepeale juhtub aga midagi kummalist - kõik suuremad galaktilised patroon-rassid, kuulnud sellisest leiust, pööravad sõna otseses mõttes ära ja kukuvad kõigi oma laevastikega vaest delfiinide laevukesti taga ajama. Ise sealjuures yksteisega kakeldes. Lõpuks laskub parajalt laguks lastud laevuke hullunud tulnukate eest põgenedes yhele kirjade järgi asustamata planeedile.. Kus sisuliselt algabki raamatu tegevus. Algus tundus ehk _natuke_ sogane.. Mida edasi, seda paremaks aga raamat läks. Lõppmulje oli igastahes tugevat viite väärt.
Teksti loeti inglise keeles

Mul on suur nõrkus kõige allveendusega seonduva vastu, seetõttu meeldis see raamat ehk õige pisut rohkem, kui sisu väärt. (Sama lugu oli filmiga Waterworld - räägitakse, et vilets, aga mulle miskipärast väga meeldis..)
Tegelikult olid tegelased ju üsna stereotüüpsed: hulk aliene, enamuses mingid putukalaadsed ja veidrate-veriste religioonidega ning alienide poolt põlatud inimesed ja delfiinid, kes tänu oma "tsiviliseerimatusele" siiski edu saavutavad. Inimeste ning delfiinide hulgas ka muidugi mõned "äraandjad", väike lovestory.. aga kõik köitvalt kokku kirjutatud ja siis veel see mõnus allvee-setting.. tugevat nelja väärt!
Teksti loeti inglise keeles

Ammu loetud kaunikene. See oli üks neid raamatuid, mis mind põhjalikuma ulmelugemise lainele tõi. Hästi tempereeritud, kirjutuslaadilt kaasaegne jne. Kiidusõnadega võib liialegi minna. Aga eredalt tuleb siiani silme ette pilt metsistunud, enda ellujäämise eest võitlevast inimesest, kes kõrgtehnoloogilist tsivilisatsiooni esindavale linnule hambad sisse lööb, olles eelnevalt hoiatanud "olen ohtlik!". See pole optimistlik oopus, taust (kõrg- kesk- ja arenevad tsivilisatsioonid, peremehed ja hundid) on muljetavaldavalt ulatuslik, kuigi väheste vahenditega ära toodud. Eraldi loetav, sarja osana nauditav.
Teksti loeti vene keeles

Lugu ise hea, kuid ainuke asi, mis häiris, oli see, et autor mängis ülearu infosuluga. Väga paljud lahendused seisid selle taga, et keegi jättis kellegile midagi õigel ajal ütlemata või ei pööratud mingile asjale õigel ajal piisavalt tähelepanu. Sedasorti pingekruvimine mulle ei istu.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: