Kasutajainfo

Valerie J. Freireich

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Patrick Rothfuss ·

The Lightning Tree

(jutt aastast 2014)

Hinne
Hindajaid
0
0
3
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (3)

Mingi jama on autoriga juhtunud. Stiil, hoiak on naivistlik kuidagi. Kvothe lugudes oli salapära, mingit traagikat. Neis oli Bast, Kvothe haldjast õpilane, üsna põnev tegelane. Liikus omapead, söandas Kvothele vahel vastu hakata jne. Siin on siis üks Basti päev lahti kirjutatud ja suurem osa salapärast kaob ära. Selgub nimelt, et Bast ajab küla lastega äri. Kus maksevahenditeks on saladused, väikesed teened, ka laste taskutes leiduv pudipadi. Et kui kellelgi on midagi vaja, siis Bast ajab asja korda, aga mitte tasuta. Õpetab usutavalt valetama, näiteks. Nii palju saab aru küll, et haldja väärtushinnangud on inimeste omadest erinevad. Otseselt paha ta ju ei tee, aga tema eesmärgid ei paista külaneidudega hullamisest palju kaugemale ulatuvat.

Neile, kes Dozoisi-Martini "Rogue"-kogumikku lugema ei hakka, seal ilmunud loost veel paar sõna. Saadab Kvothe hommikul Basti õhtuse supi jaoks porgandeid tooma. Õhtul, kui külamehed on supi juba ära söönud, ilmub Bast välja, kuid vahepeal ausa tööga välja teenitud porgandid on ta kuhugi ära kaotanud. Aga päeva jooksul on suurt kasvu külahullu puskariaparaat katki läinud, naist peksnud külamees on otsustanud sõjaväkke astuda ja külast imekiiresti kadunud ning ühele näitsikule on antud õppetund haldjalikest armuvõludest. Ning üks nutikas poiss on esitanud Bastile nii kavalaid küsimusi, et Bast on tõsiselt kaalunud, kas ei peaks poissi mitte maha lööma.

Teksti loeti inglise keeles

Üks täiesti ümar jutuke, mille lugemine ei tekita mitte mingit emotsiooni. Pani vaid õlgu kehitama.
Teksti loeti inglise keeles
x
Kristjan Ruumet
1974
Kasutaja rollid edit_authors
edit_books
Viimased 25 arvustused:

Sarja neljas osa on omakorda veel rohkem alla käinud, kui kolmas osa. Lugedes oli tunne, et autor on oma valdusesse saanud maagilise loheloba sule ja kasutanud seda peaaegu igas peatükis.
Sarja esimesed kaks raamatut ja lühiromaan "Edgedancer" olid aga tasemelt kõvasti üle keskmise. Nende lugemist ei kaheste. Hetkel aga on meeleolu selline, et seda sarja ja autorit rohkem edasi ei loe.
Teksti loeti inglise keeles

"Tiffany Aching" + "Kärbeste jumal" + "Pipi Pikksukk" + "Aarete saar" + "Rapanui vabastamine..."
Mõnus lugemine, kuid tegelikult ei saanudki hästi aru, mida kirjanik selle raamatuga saavutada tahtis. Ootused olid palju suuremad.
 
Teksti loeti eesti keeles

See jutt oli Matthew Hughesi poolt kirjutatud kogumikku "Rogues" (mis anti välja George R.R. Martini ja Gardner Dozoisi poolt). 
Wikipedia andmetel mõeldi tegelaskuju (hädavaresest varas) algselt vaid "Rogues" kogumiku jaoks, kuid autor nägi selles tegelases potentsiaali ja kirjutas talle hiljem lisaks veel 8 juttu. Koos on nad ilmunud kogumikus "9 Tales of Raffalon". Võibolla loeks millalgi ka neid.
Jutu stiil ja maailm on midagi Pratchetti kettamaailma ja Abercrombie "Esimese seaduse" maailma vahepealset.
 
Teksti loeti inglise keeles