Kasutajainfo

Valerie J. Freireich

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Valerie J. Freireich ·

Testament

(romaan aastast 1995)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Lugesin paar aastat tagasi ajakirjast “Fantasy & Science Fiction” (dets 1993) Chicagos elava noore naisadvokaadi jutustust “Testament”. Algaja ulmekirjaniku loodud maailm võlus ja kui hiljem nägin kaupluses samanimelist raamatut, ostsin kõhklemata. Jutustusest oli saanud romaan. Idee on köitev.

Ammumöödunud aegadel, kui kosmoses liiguti aeglaselt, muudeti inimeste geene. Testamendi nimelise planeedi kolonistid olid Muudetud, igaüks praegu elavatest kandis endas kõikide oma naissoost eellaste mälestusi. Igaüks...peale Gray Bridgeri. Ta oli oma rahva silmes mutant ja ta ainus soov oli lahkuda Testamendilt. Ajal, mil romaani sündmused toimuvad, on planeedil juba aastatuhandeid elatud ja ka muu inimkonnaga (Polite Harmony of Worlds) on tekkinud kontakt. Kuid teised maailmad suhtuvad Muudetutesse väga tõrjuvalt. Planeedilt võivad lahkuda vaid normaalse inimese nõudeid täitvad isendid. Gray Bridger ei ole muu inimkonna silmes mutant ja võib lahkuda. Kuid Testamendil valitseb matriarhaat ja Bridgeritel on Gray suhtes omad plaanid. Ta peab abielluma Danceriga ja viima ka selle minema. Kümnendik romaanist on ümber jutustatud. Aitab. Romaani teine pool jäi alla esimesele, sellest see neli. Hiljem nägin sama sarja teist romaani. Ei kutsunud ostma.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022
jaanuar 2022

Autorite sildid: