Kasutajainfo

Piers Anthony

6.08.1934-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Piers Anthony ·

With a Tangled Skein

(romaan aastast 1985)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

"Inknarnatsioonide" kolmanda köite tegevus algab I MS aegsel Iirimaal. Niobe( eelmistest osadest tuttava Luna Kaftani vanaema), ilus iiri näitsik on sõjast tekitatud meestedefitsiidi tõttu sunnitud abielluma kuueteistaastase nolgi Cedriciga. Algul on see talle äärmiselt vastumeelne, ent lõpuks ta armub temasse... Ja eks poiss kasvab ju aegapikku vanemaks ka. Abielu on õnnelik, koguni poeg sünnib, ent siis saab Cedric metsas puu otsas lauldes ootamatu kuulitabamuse. Haiglas loetakse noormees surijaks ja nii ei jäägi Niobel üle muud kui Cedrici maagist õppejõu abiga Surm välja kutsuda, et talt abi paluda.

Tseremoonia ise näeb välja nii:üleni musta riietatud Niobe ronib vanasse purjepaati, mis seilab kolled˛i kõrval asuvale järvele. Seal pannakse paat põlema...ja Surm saabub leekidest haaratud paadile ning päästab Niobe. Ei tema ega ükski teine inkarnatsioon suuda keerulistel põhjustel Cedricut päästa, nii et vaene noormees surebki. Peagi aga selgub, et Cedricu mõrva taga polnud ahned kapitalistid( kelle katsete vastu tema kodupiirkonna soid kuivendada oli noormees võidelnud) , vaid hoopis Saatan ise ja mõrva sihtmärgiks oli olnud hoopis Niobe, kes ennustuste kohaselt pidi Vanapahale tulevikus suurt tüli tekitama. Niobe otsustab mehe eest kätte maksta, ja jätnud väikese poja sugulaste kasvatada, hakkab Saatuse Inkarnatsiooni nooremaks aspektiks Clothoks...

Sari hakkab pikapeale tüütuks minema. Cedricu ja Niobe romanss alguses oli ju armas, ent ülejäänud romaan koosneb suhteliselt lõputust venitamisest ja mõttetust rahmeldamisest. Häid kilde leidub, ent neid on vähe. Peaks veel mainima, et Niobe on Anthonyl paremini õnnestunud, kui sarja varasemad naiskarakterid.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2022
detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021

Autorite sildid: