Kasutajainfo

Piers Anthony

6.08.1934-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Piers Anthony ·

Bearing an Hourglass

(romaan aastast 1984)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Nii et mina olen siis esimene, kes läbi luges. Kas teistele tundus siis esimene osa tõesti nii vilets, et teist enam kätte võtma ei vaevunud?

" Bearing an Hourglass" ehk maakeeli " Kandes liivakella" jutustab mehest nimega Norton, kellest saab Aja Inkarnatioon ehk Chronos. Romaani tegevus algab mõnikümmend aastat pärast romaani " Kahvatul hobusel" lõppu. Maailmas on palju muutunud. Tasandiliste linnade ülatasanditel( oli vist nii) paiknevad hiiglaslikud poolmetsikud pargid. Ka kosmoseuurimine on jõudsalt edenenud. Nooremas keskeas peategelane Norton armastabki matkata sarnastes parkides, kui ootamatu kohtumine ta elu segi lööb.

Nimelt satub ta pargis kokku Gawaini-nimelise loheküti vaimuga. Professionaalne draakonitapja on leidnud kurva lõpu, rünnates Lõuna-Ameerikas eksikombel saurust. Rikkast perest pärit tont on suguvõsa survel astunud kummitusabiellu kena Orlene`iga, et saada ametlikke pärijaid. Paraku pole vaim füüsiliselt suuteline lapsi sigitama ja palub Nortoni enda eest mehetööd tegema, lubades talle vastutasuks õpetada lohetapmist. Loomaarmastajast rändur pole sellest eriti huvitatud, ent nõustub siiski. Ülesande täitmise käigus armub ta Orlene`i ja jääb Gawaini perekonna mõisa elama.

Kõik oleks kena, ent siis kohtub maailmas ringi hulkuv Gawaini vaim juhtumisi Looduse Inkarnatsiooni Rohelise Ema Gaeaga ja palub talt, et see annaks Nortoni sigitatud poisslapsele tema välimuse. Too täidab soovi, ent paraku toob see kaasa ka identse vereliini ja Gawaini suguvõsa esiklapsed hävitanud maagilise päriliku haiguse. Laps sureb( tema hinge järele tuleb esimese osa peategelane Zane ehk Surma Inkarnatsioon Thanatos isiklikult, kes Nortonit ka lohutada püüab) ja meeleheitel Orlene sooritab enesetapu. Murtud Norton hulgub mööda maid ja planeete, soovides mineviku unustada, ent siis teatab Gawaini vaim talle, et Inkarnatsioonidel on kavas prohmakas heastada. Ajas tagurpidi elanud Aja Inkarnatsioon Chronos on just jõudmas oma sünnihetkeni ja õhku haihtumas, nii et Nortonile pakutakse tema töökohta ning ühtlasi võimalust minevikku rännates hoiatada Orlene`i kummitusabielu eest.

Uuele töökohale asunud Norton satub otsemaid Saatana huviorbiiti, kes püüab teda ära kasutades Luna Kaftanit hävitada. Suure osa romaanist täidabki rollimängude kirjeldus, milles osalemist " reisimise" pähe pakub Saatan Nortonile vastutasuks ajareiside eest. Üks neist on kitšilik kosmoseseiklus vaprate astronautide ja kujumuutjatega ning teine " Koopad ja draakonid" laadis asi. Üldiselt peaks käesolev romaan pakkuma huvi rollimänguhuvilistele. Mulle meeldis ta igatahes rohkem kui esimene osa, kuidagi mängulisem ja lõbusam, vähem sentimenti.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2022
detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021

Autorite sildid: