Kasutajainfo

Piers Anthony

6.08.1934-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Piers Anthony ·

Macroscope

(romaan aastast 1969)

Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Romaani algus räägib sellest, kuidas üks sõber kutsub peategelase Ivo Archeri "ekskursioonile" makroskoopi vaatama. Makroskoop on eriline riistapuu, mis võimaldab näha ülikaugetele distantsidele asuvaid objekte ülisuure täpsusega. Aparaadi nimetus tuleneb "macron"-i nimelistest osakestest, mille abil selliseid vaatlusi on võimalik teostada. Täpsem teooria ja tehnika sellisteks uuringuteks on toodud teoses. Bradil on Ivo abi vaja, kuna teatud "macroni" voogudes sisalduv info nn. "hävitaja" on 6 projekti juures töötavat teadlast hulluks ajanud. Ivo alter-ego on aga Scheni nimeline super-geenius, kes aga välja pääseb ainult siis kui Ivo seda lubab. Bradil oleks nüüd vaja Schen välja päästa, et probleem lahendada. Edasine lugu räägibki Ivo ja Scheni vahelisest võitlusest keha pärast, millesse on põimitud hulgaliselt poeesiat, astroloogiat, super tehnoloogiat, võõraid tsivilisatsioone jne.

Raamat iseenesest kuigi kohutav ei olnud, aga see pidev astroloogia ülistamine, pikad tehnoloogilised kirjeldused jmt. muutis raamatu nii igavaks, et temast tuli end lausa läbi närida. Ühekordseks tarbimiseks kõlbab küll, aga ma ei hakka teda ilmselt kunagi üle lugema. Osa infost võis kaduma minna, kuna ma pole kunagi astroloogiast huvitunud aga selle alaseid vihjeid on kogu raamat täis.

Teksti loeti vene keeles

Algus on võimas - makroskoop on teatav keeruline kaadervärk, mis võimaldab vaadelda suvalisi objekte nagu käeulatuses. Kaugemat kosmost uurides leitakse nö. Maale suunatud saatejaam. Selle saate deðifreerimine aga tekitab ränki probleeme, tavainimene ei saa asjast tuhkagi aru, geniaalsel aga kärssavad ajud läbi. Peategelane suudab siiski terve mõistuse säilitada ning avastab oma suureks üllatuseks, et tegu on nö "ülegalaktilise internetiga", kus kõiksugu tsivilisatsioonid kõiksugu informatsiooni eetrisse paiskavad. Kogu andmevoo kohal aga on segajad, mis helgete peade ajusid läbi kärsatavad. Kuna poliitiline olukord Maal pole just teadusaldis, paneb rühm asjaosalisi ühes peategelase ja makroskoobiga lihtsalt putku, infoüleküllusest sõelutakse vajalik teadmisekübe välja, ehitatakse hüpermootor ja minnakse Universumi peale asja uurima.

Ülejäänud pool romaanist koosneb peaasjalikult skisofreenilisest astroloogiast. Seda viimast "teadust" on nii räigelt palju, et jätkuks suisa käsiraamatu tarvis. Vahepeal sai kõvasti lehekülgedest üle lapatud, kuni jälle normaalset teksti tulema hakkas. No ja lõpp oli ikka eriti mannetu. Kui astroloogia välja rookida, saaks suhtkoht viieväärse romaani kokku, aga nii... 3

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: