Kasutajainfo

Richard Kadrey

27.08.1957–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

The Everything Box

(romaan aastast 2016)

Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

miskid nelituhat aastat tagasi on Jumal suht pettunud Maal toimuvas ja eriti inimestes. suur veeuputus teeb küll platsi üsna puhtaks, aga mitte veel päris. saadab Jumal Maale ingel Qaphsieli, kes seni on hoolitsenud taevase kantseleitarvete lao eest, kuid ammu endale tõsisemat ülesannet soovinud. niisiis annab Jumal inglile kaasa karbi, mille avamine tähendaks automaagiliselt lõppu kogu inimkonnale. paraku ei kiirusta Qaphsiel ülesande täitmisega, lehvib ringi ja uhkustab. mille käigus läheb karbike kaduma. järgmised nelituhat aastat tuiab õnnetu ingel karpi otsides ringi.

edasi hargneb tegevus meie päevade LA-s, kus leidub maagiat, libahunte, vampiire ja muud säärast rahvast. näiteks mooke, ringiliikuvaid surnuid, kes erinevad zombidest selle poolest, et on suht taibukad ega lagune nii kergesti. ning muidugi on LA-s arutu hulk lollpäid. romaani peategelaseks on supervaras Coop. kellelt tellitakse miski reliikviaväärtusega karbi vargus. vaevalt jõuab ta töö ära teha, kui ilmub järgmine jõud, kes teeb keeldumist mittevõimaldava ettepaneku karp uuesti ära varastada.

mind ei üllatanud, kui ma leidsin viite Gaimanile, küll aga see, et oli vihje ka Lukjanenko vahtkonnale. mõnetine sarnasus on autori Sandman Slimi lugudega - tegelastel on küll teistsugused ametid, kuid süžeelised rollid ja omavahelised suhted on analoogilised. autori tugevad küljed on endised: mõnusalt jabur taustsüsteem, üle võlli vägivald, vägagi naljakad dialoogid. hea küll, natuke hakkas romaan venima. nii et hinde osas ma hetkeks isegi kahtlesin. siis aga otsustasin, et ka oma võimetest 90% kasutav Kadrey on parem kui 99% end ulmekirjanikeks pidavatest veidrikest.

Teksti loeti inglise keeles

Coop on varas, kelle eelis (supervõime, kui soovite) selles maagiat täis maailmas seisneb asjaolus, et needused (ja tundub, et üldse must maagia) tema peal ei toimi. Ise ta rohkemat võluda ei oska, nii et peab ikka vaeva nägema ja oskaja olema. Noh, alati kõik ei õnnestu. Coop sattub vangi ja kui ta sealt välja saab, siis palkab üks rikas tegelane ta varastama maagilist karbikest, mille õnnetu ingel Qapphsiel oli 4000 aasta eest kaotanud ja mida ta siiani taga ajab ja mille avamisel saabuks maailma lõpp.
 
Veidra Teaduse Osakond (ingl.k on raamatus kasutusel lühend DOPS, nii et vbl VTO polekski paha variant) tahab samuti seda karpi endale. Ja samamoodi tahavad seda saada endale esinevad pooletoobised deemoneid kummardavad sektid. Ja siis veel... Noh - nagu raamatu tutvustus ütleb: korraga tahavad kõik seda karbikest. Ja Coop oma sõprade-kolleegidega peab selle keskel ellu jääma.
 
Täitsa võimalik, et ma olen leidnud endale uue lemmiku... Ma ei suutnud jätta ingel Qaphsieli juures imetlemata teatavat sarnasust "Head ended" tegelaskujudega (iga kord kui see välja ilmus, oli tal minu jaoks Michael Sheeni nägu ees) ja loomulikult juba eelarvustaja poolt nimetatud vaimukad dialoogid ja maailmasüsteem, milles maagia eksisteerib tänapäevas kõrvuti meie argiolmega.
 
Aga... Ma päris viit ei pane, sest tõsi ta on, et tagantjärgi (ilmselt ülekohtuselt) tundub, et 80% raamatust ongi vaimukas lõõp. Olgu, hästi tehtud lõõp. Siiski tahtnuks rohkem tegevust, rohkem maailma, rohkem - teagi, võibolla tõsist sisu...? Siiski on tegu hea raamatuga, mida julgen soovitada kõigile, kes ei kohku tagasi fantasy ees, mis ei ürita iseennast liialt tõsiselt võtta ja kes tahaksid natuke nalja ja aktsiooni saada. 
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: