Kasutajainfo

Richard Kadrey

1957-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

Aloha from Hell

(romaan aastast 2012)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Eelmise osa lõpus andis Lucifer mõista, et kavatseb tagasi taevasse minna ning vihjas, et peategelane - kelle jaoks Sandman Slim, kelle jaoks James või lihtsalt Jim, aga keegi ei taha teda nimetada Starkiks, mida ta ise eelistaks - võiks, lausa peaks põrgu valitsemise üle võtma. Sest vastasel juhul võtaks põrgu üle Slimi üheteistkümneks aastaks elusalt põrgusse läkitanud Mason, kes on ise sinna sattudes imeosavalt intrigeerima hakanud. Lisaks on Slimi vana vaenlane – selle fanaatilise ja juhmi ingli kohal kangastub mulle millegipärast kalapilguga Kadri Simson – virutanud taevast ära Slimi kunagise kallima hinge ja selle põrgusse toimetanud. Nii et minemata ei saa jätta.

Lugu algab väiksemate seiklustega, lõpuks saavad aga asjad teatud kaotuste hinnaga enam-vähem korda. On toredaid kõrvaltegelasi, näiteks Mustang Sally, Patron Saint of Road Rage. Põrgus saab Slim muuhulgas kokku Jack the Ripperiga, kes ei osutu just kõige õilsamaks hingeks. Ja viisainus jumal on ka hea mõte, kuigi lõpuks on tegemist neliainsaga (ning jeesusel pole sinna viisikusse muidugi mingit asja). Õiglase eesmärgi nimel saab põrgu kõrval kannatada ka tartarus, see koht, kuhu satuvad surnud kuradid ja põrgus uuesti surnud hinged, ning sealne kasutute hingedega köetav, taevast, maad ja põrgut soojendav keskküttesüsteem.

Kadreyl on üks võte selle kohta, kuidas kirjeldada kirjeldamatut. Kinnitamaks ühtlasi seisukohta, et inimene näeb seda, mida ta oskab näha. Et kui Slim põrgus ringi müttab, siis ta teab, et on põrgus, aga näeb seda kui Los Angelest. Või midagi vahepealset. Tõenäoliselt saaks selle sarja kohta teha üsna vastikute efektidega õudusfilmi. Raamatus mõjub niisugune kogus ehedalt jõhkrat vägivalda aga juba naljakana. Pöörates ühtlasi naljaks ka õudukad, kus vägivalda on vähem. Jääb vaid loota, et Sandman Slim ei satu New York Timesi bestsellerite nimekirja. No et kui peavool peaks omaks võtma midagi nii lahedat, siis on maailmas midagi valesti.

Teksti loeti inglise keeles
x
Janek H.
1985
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused: