Kasutajainfo

Orson Scott Card

24.08.1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Orson Scott Card ·

Grinning Man

(jutt aastast 1998)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Lugu kuulub Alvin Makeri sarja, mille tegevus toimub alternatiivses Ameerikas 19. sajandi alguspoolel. Üleloomulike võimetega Alvin koos poolneegrist kaaslasega (keda ta olude sunnil on aeg - ajalt sunnitud oma orjaks nimetama) rändavad ringi mööda Ameerika sisemaad. Mingis metsatukas kohtavad nad meest, kes vahib karuga tõtt, lai irve näol. Siin kasutab Card ära Ameerika müüti Davy Crockettist, kes olla paljakäsi karust jagu saanud. Crockett ongi selle jutu kolmas peategelane. Sisse on põimitud veel keskaegset rahvajuttu meenutav lugu külamehi kaaluga tüssavast möldrist ja tema karistamisest.

Muidu päris ladusalt kirja pandud lugu, mida lugedes sai aga selgeks, et kui mitte kogu Cardi looming, siis Alvin Makeri sari vähemalt, kuulub edaspidi selliste teoste nimekirja, mille lugemine on välistatud.

Teksti loeti inglise keeles

Lugu kuulub Alvin Makeri sarja, mille põhiline tegevus toimub alternatiivses 19. sajandi Ameerikas. Peategelaseks siis Alvin, kes koos oma õpilase/hoolealuse Arthur Stuartiga rändab ringi mööda Ameerika metsikut loodust. Seal kohtab ta tegelast nimega Davy Crocketit, kellega tal kerge lahkarvamus tekib, ning satub väikesesse külla, kus mölder kohalike järjepidevalt tüssab. Moraalse inimesena ei saa Alvin sellisel ebaõiglusel loomulikult püsima jääda. Oma olemuselt selline üsna lihtne lookene, natuke Ameerika folkloori ja rahvajutte, selgelt tajutava sõnumiga. Ei midagi erilist, kuid kirja pandud hoogsalt ja ladusalt, kohati isegi päris vaimukalt. Erinevalt eelarvustajast tärkas jutu põhjal minus küll huvi Alvini sarja vastu, kuigi ma pean tunnistama, et nahast välja pugeda ma selle pärast küll ei kavatse. Kui ette satub, siis loen. Neli
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021

Autorite sildid: