Kasutajainfo

Kaido Tiigisoon

  • Eesti

Teosed

· Kaido Tiigisoon ·

Kus pingviinid ei laula

(romaan aastast 2017)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)
6.2017

Sündmusterohkusele vaatamata on see suhteliselt igav raamat. Või siis just selle sündmusterohkuse tõttu. Kui peategelase elu on lakkamatult ohus ja ometi tuleb ta kõigist pahandustest puhtalt välja, siis ei lisa järjekordne sekeldus enam midagi. Sest gradatsioon, väiksematelt ohtudelt suurematele minek koos vahepealsete hingetõmbeaegadega ja tagasilöökidega ei ole just kõige õnnestunum. Igatahes jõudis see tekst mul paar korda muude asjade alla mattuda, enne kui selle kõheldes jälle välja otsisin.
Ideed pole küll kuigi uued, aga ega neile pole ka midagi ette heita. Et kui superarvuti hakkab inimkonna hea käekäigu eest hoolitsema, siis sellest head nahka ei tule. OK, palju kordi kohatud. Et rikkamate ja vaesemate vastuolu võimendub seeläbi, et rikkad lasevad endale lisavõimeid andvaid implante panna. Kah nagu nähtud. Et kui hardware ja wetware on kokku põimunud, siis võtab osav viirus maha nii ühe kui teise. Rucker umbes 30 aastat tagasi ja veel paremini Besher umbes 20 aastat tagasi.
Kiituseks võib öelda, et enamasti autor teab, millest kirjutab. Mõnda tööd tunneb ta ilmselt päris hästi.  Neid on siis ka asjatundlikult ja pikalt kirjeldatud. Ja mind jäi kummitama küsimus, kas tegevuspaik on autorile tuttav või - nagu ka tunnustatud meistritega pahatihti juhtub - internetist võetud. Hea küll, ma ei hakanud lausa jälgi ajama, aga vähemalt näis, et mingi kohatunnetus on ehedam kui ainult sekundaarsetele allikatele toetudes.
Avalausele kinnituseks: üsna lõpus on mitu lehekülge šifreeritud teksti. Mul ei tekkinud vähimatki huvi teha katset seda dešifreerida. Kui sündmustik oleks leidnud aset Eestis ja eesti nimedega tegelastega, siis ma oleksin ehk kaalunud hinnaalandust. Ent võrreldes kogu päevast päeva maailmas ilmuva ulmega ei saa üle napi kolme siiski välja anda.
Teksti loeti eesti keeles