Kasutajainfo

Dennis E. Taylor

Teosed

· Dennis E. Taylor ·

For We Are Many

(romaan aastast 2017)

Hinne
Hindajaid
2
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.4
Arvustused (5)

Endine tarkvarainsener ja -ärimees Bob Johansson, kellest on saanud mitukümmend kloonitud kosmosesondi, jätkab "Bobiverse" sarja teises osas oma seiklusi samaaegselt mitmes erinevas tähesüsteemis. Esimeses osas alguse saanud tegevusliinid lähevad sujuvalt edasi. Jätkuvalt on käsil näiteks inimeste ümberasustamine tuumasõja tõttu elamiskõlbmatuks muutunud Maalt, nagu ka ühe kiviaja tasemel võõrtsivilisatsiooni jaoks jumala mängimine. Olulisema uue liinina tuleb sisse kokkupuude kõrgemal arengutasemel vaenuliku võõrtsivilisatsiooniga. Sarja esimese kahe osa tegevustik on omavahel tihedalt seotud, ja arvestades kuidas teine osa lõpeb on ilmselge et kolmas läheb samast kohast hooga edasi. Võib isegi öelda et tegu ei olegi sarjaga vaid ühe pika romaaniga mis ilmub mitmes järgus. Igatahes selle sarja lugemisel ei ole mingite osade vahelejätmine või "vales" järjekorras lugemine soovitatav.
Erinevalt paljudest teistest sarjadest ei teki "Bobiverse" puhul teise osani jõudes tunnet et autoril ei ole enam midagi uut pakkuda aga edasi kirjutada justkui tahaks. Pigem jättis teine osa isegi parema mulje kui esimene. Arvestades et tegu on üleüldse Taylori teise romaaniga (ehk siis sarja avaosa oli Taylori esikromaan) võiks loota et tase tõuseb edaspidi veelgi ja sündinud on uus kosmoseooperite kunn.
Bobiverse sarja romaanid on mahult pigem õhukesepoolsed (300+ lehekülge) ja nende kaante vahele on mahutatud päris palju teemasid ja tegevusliine - transhumanism, postapo, inimkonna kokkupuude erinevate kõrgemal ja madalamal arengutasemel võõrtsivilisatsioonidega... Märkimisväärne, kuidas seejuures ei teki lugemisel tunnet et mingitest teemadest on liiga pealiskaudselt "üle kapatud" ega kao lugejal seda erinevate tähesüsteemide vahel hüplemist jälgides järg käest.
5, kiitusega.
Teksti loeti inglise keeles

Olulisimad alajaotused bobiversumi teises seerias on siis deltalasteks kutsutud kiviaja tasemel tsivilisatsiooni eluolu tundma õppimine ja nendele uute leiutiste tutvustamine, nende kaitsmine vaenulike keskkonnamõjude eest. Bobi eesmärk on nad päästa väljasuremisest, millele nad tunduvad olevat määratud. 
 
Teine oluline liin on Maalt evakueeritud inimeste koloonia rajamine Vulcan ja Romulus nimelistele planeetidele. Kuidas sealse ökosüsteemiga kohaneda ja kuidas siis Maal on tekkinud mingi terrorigrupp, mille eesmärk on terve inimkond välja juurida, sest nii saaks universum rahus taastuda. Bob-kloonid muidugi otsivad samal ajal usinasti uusi koloniseerimiseks kõlbulikke maailmasid, muudkui paljunedes.
 
Kolmas tegevusliin on seotud võõrtsivilisatsiooniga, mida on hakatud kutsuma Teisteks. Need on äärmiselt vaenulikud ja konflikt on paratamatu. Tundub, et suurem enamik teadus-arendusest, mida Bob'id teevad on seotud Teiste vastu võitlemisega, sooviga maasarnastada Epsilon Eridani süsteemis olevat planeeti või siis luua enale lõpuks android-kehe, et saaks sõna otseses mõttes kahe jalaga maa peale tagasi.
 
Enam ei ole seda esimest osa läbivat paduoptimismi. on süngeid, küünilisi ja kurbi toone. Lõpp-tulemus ei tundu sugugi garanteeritud.
 
Vaadates esimest ja teist osa tervikuna, tahaks hinnet isegi upitada, kuid eraldi võetuna jään siiski "4" juurde.
Teksti loeti inglise keeles

Mulle klappis Bobiverse'i sarja teine osa suurepäraselt. Lugu muutus esimese osa esialgse muretu naiivsuse ja optimismiga võrreldes hoopis murelikumaks ja ka realistlikumaks. Jumala mängimine pole nii kerge ülesanne ühti. Lisaks näeme suurema ja ohtlikuma vaenlase palet. Bobi ja tema kloonide järjest isiklikumaks minevad suhted inimeste ja teiste mõistuslike olenditega võimaldavad tegelastesse paremini sisse elada. Kui triloogia esimene episood oli selline poisilik lõbutsemine, siis nüüd toimub nö täiskasvanuks saamine. Lisaks on huvitav lugeda erineval arengutasemel olevate tsivilisatsioonide kulgemist, kui kosmilised jõud neid aina "tülitamas" käivad. Sarja idee ja ülesehitus paistab olevat lihtsa skeemi põhjal kokku pandud, kuid mulle tundub, et autoril on kogu lugu enne kirjutamist detailideni fikseeritud. Ühe soojaga realiseeritud, mida näib toetavat ka triloogia ilmumine kahe aasta sees. Pole midagi öelda - tugev teine osa ja huvi on laes.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: