Kasutajainfo

Michel Houellebecq

26.02.1956-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Michel Houellebecq ·

Soumission

(romaan aastast 2015)

Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Sellel romaanil on mõningaid hea raamatu tunnuseid. Kõige olulisemana peategelase karakter - ta on sama vinguv toruloru nagu ühiskondki, milles ta elab ja kus võimupööre teoks saab. Kirjutatud intelligentse ja paljulugenud inimese poolt ja teostuselt igapidi kultuurne tekst. Laiemalt on kollaboratsionismi anatoomia prantslastele II maailmaõjast saadik mõnevõrra erutav küsimus olnud, nii et arvatavasti sobitub tekst ka mingisse kirjandustraditsiooni, mida mina aga kahjuks ei oska täpsemalt formuleerida.
Kuskil poole peal kisub siiski rappa. Kuigi kirjeldatud poliitiline areng ei ole võimatu, on muudatuste kiirus totaalselt vale. Kui Prantsusmaa presidendiks saab Islamipartei kandidaat, siis umbes kahe kuu pärast kaovad kaubamajadest ja tänavapildist seelikutega naised, kohustuslik riiklik haridus lõpetatakse 12 eluaasta järel ning Euroopa Liidu perspektiivseteks kandidaatideks saavad Alžeeria, Tuneesia ja Liibanon (Türgist rääkimata). Selline jamps reedab, et kunstilistest kaalutlustest käis siiski üle poliitilise pamfleti kirjutamise soov. Viit väärt teose oleks saanud näiteks kujutades peategelast mõneaastaste intervallidega ja näidates siis nii tema isiku, tema lähisuhtepartnerite kui ühiskonna muutumist. Praegu on jutt rahuldav, ei enamat.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: