Kasutajainfo

P D James

Teosed

· Isaac Asimov ·

Take a Match

(jutt aastast 1972)

eesti keeles: «Võtke tikk»
Eesti Raadio «Jututuba»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Kosmoselaev väljub "hüppest" ehk hüperruumis tolmupilves. Asukohta määrata ei saa, energiat uue "hüppe" jaoks on vähe. Energiat saadakse tavaliselt vesiniku kogumisest avakosmosest, hetkel pole see aga võimali, kuna tolmupilve koostises on ohtralt formaldehüüdi ja hüdroksüüli (hüdroksüülradikaale?), mis keeraks mootorid tuksi. Kui lahendust ei leita, ähvardab laeva ebaõnne korral aastakümnete pikkune reis tolmupilves, et välja saada. Asjale on siiski lihtne väljapääs, nagu peagi selgub.
Teksti loeti inglise keeles

Tüüpiline Asimov. Kirjutatud lihtsas ja selges stiilis, toimuvat seletatakse koolifüüsika ning -keemia tasemel. Tegelikult ongi jutu peategelane põhikooli reaalainete õpetaja... Ning jutu iva on muidugi inimpsühholoogias, mitte formaldehüüdis. Hea jutu jaoks liiga kergekene, kuid korra läbi lugeda käib küll. Edukalt tarbitav kaheksandast eluaastast või nii - mitte et see mingi halb omadus oleks.
Teksti loeti inglise keeles
x
Olev Toom
14.06.1955
Kasutaja rollid edit_authors
Viimased 25 arvustused:

Mis juhtub Maaga, kui praegune rohepoliitika lõpliku võidu saavutab... ja mis siis juhtub päris rohelistega...
Teksti loeti inglise keeles

"Kolm" tuleb tänu (taas kord) esitatud mõttele, et iga mõistuslik tsivilisatsioon peab kiirkorras kosmoselennundusega tegelema hakkama.
Teksti loeti inglise keeles

 Asimov sihukest televisiooni-rahvahuumorit ikka kirjutada ei oska, mille eest issand olgu kiidetud. Pealegi oli Sever Gansovski samal teemal kirjutatud lugu küll 17 aastat hilisem, kuid kõvasti parem. "Kolm" tuleb selle eest, et üks dialoog ûhe suunurga ikka kergitas.
Teksti loeti inglise keeles